برزیل

درباره برزیل

جمهوری فدرال برزیل پنجمین کشور بزرگ جهان است که از 26 ایالت تشکیل شده است و پایتخت آن برزیلیا می باشد. مهمترین استانهای این کشور سائوپائولو ، بلو هوریزونته و ریودوژانیرو هستند. این کشور در جنوب شرقی آمریکا و هم مرز با اقیانوس اطلس واقع شده است. برزیل با مساحت 8.5 میلیون کیلومتر مربع بزرگترین کشور آمریکای جنوبی است. آب و هوای آن بیشتر گرمسیری است اما در جنوب معتدل است.
جمعیت کلی برزیل حدود 210 میلیون نفر است که بیشترین جمعیت در آمریکای جنوبی را به خود اختصاص داده است و پرجمعیت ترین شهر آن سائوپائولو با حدود 12 میلیون سکنه و پس از آن ریودوژانیرو و برزیلیاست. همچنین زبان رسمی این کشور پرتغالی است.
واحد پول رسمی این کشور رئال است. این کشور دارای یک اقتصاد باز است و تولید ناخالص داخلی تقریباً 3.07 تریلیون دلار بوده و آن را به بزرگترین اقتصاد در آمریکای جنوبی تبدیل کرده است. تولید ناخالص داخلی بیشتر از 3 بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از خدمات ، صنعت و کشاورزی.
برزیل به دلیل جنگل بارانی وسیع و سواحل زیبا شهرت زیادی دارد. برخی از مقاصد اصلی گردشگری این کشور شامل سائوپائولو ، ریودوژانیرو ، آبشارهای ایگواسو ، کارناوال ریو و جنگل های بارانی آمازون می باشد و در سال تقریباً 6.3 میلیون گردشگر دارد که بیشتر آنها از اروپا ، آمریکای شمالی و جنوبی می آیند. گردشگری در برزیل طی سال های گذشته با مقصدهای جدیدی که به طور مداوم در حال توسعه هستند ، توسعه چشمگیری داشته است.