فرمانیه، برج پارامیس، واحد ۹۰۳ info@tourhub.travel

۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰

دومینیکا
Dominica Emblem

درباره دومینیکا

دومینیکا کجاست؟
دومینیکا دارای مساحتی معادل ۷۵۱ کیلومتر مربع است که نوار ساحلی آن حدود ۱۴۸ کیلومتر طول دارد. این کشور در منطقه کارائیب شرقی واقع شده و به‌طور رسمی «قلمرو همسود دومینیکا» نامیده می‌شود. این کشور جزیره‌ای، در سال ۱۹۷۸ از بریتانیا مستقل شد و در حال حاضر توسط یک حکومت جمهوری پارلمانی اداره می‌شود.
پایتخت دومینیکا شهر روسو است و واحد پول آن دلار کارائیب شرقی نام دارد. جالب است بدانید که یک گونه طوطی به نام آمازون شاهانه که تصویر آن روی پرچم دومینیکا هم دیده می‌شود، به عنوان پرنده ملی این جزیره نام‌گذاری شده است. کلمه Dominica در زبان لاتین به معنای روز یکشنبه است و دلیل این نام‌گذاری، کشف شدن این جزیره توسط کریستف کلمب در روز یکشنبه است. اکثر مردم بوی دومینیکا سیاهپوست هستند، اما در حال حاضر نژادهای مختلف از سراسر دنیا در این کشور سکونت دارند. جمعیت این کشور کمی بیش از ۷۰ هزار نفر است.
تاریخچه اعطای شهروندی دومینیکا
دومینیکا از سال ۱۹۹۳ میلادی برنامه شهروندی از طریق اهدا (دونیشن) و سرمایه‌گذاری را راه اندازی کرده است که به افراد و خانواده‌ متقاضیان این اجازه را می‌دهد تا در ازای کمک به آینده و اقتصاد این کشور از مزایای شهروندی و دریافت گذرنامه پر قدرت این کشور بهره مند شوند. این برنامه در قانون کشور به ثبت رسیده و توسط دولت دومینیکا و واحد سرمایه‌گذاری اداره میشود و به شهروندان سراسر جهان این امکان را میدهد تا در ازای مشارکت در برنامه‌های سرمایه‌گذاری دومینیکا از امنیت و آزادی موجود در یک کشور قوی و پایدار برخوردار شوند.

اطلاعات کشور دومینیکا

مشترک المنافع دومینیکا یک ایالت جزیره ای انگلیسی زبان است که اغلب به عنوان جزیره طبیعی کارائیب شناخته می شود.

جمعیت: 75000
زبان: انگلیسی
اقتصاد: مبتنی بر کشاورزی و گردشگری
واحد پول: دلار کارائیب شرقی

زندگی در دومینیکا