فرمانیه، برج پارامیس، واحد ۹۰۳ info@tourhub.travel

۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰

اقامت گلدن ویزا اسپانیا
اسپانیا

اقامت گلدن ویزا اسپانیا

اسپانیا با سواحل باکیفیت جهانی، غذاهای خوشمزه، فرهنگ غنی و استانداردهای زندگی بالا، گزینه‌های جذابی برای مهاجرت به شمار میرود. همچنین، مانند سایر کشورهایی که برنامه ویزای طلایی را اجرا کرده‌اند، اسپانیا نیز به سرمایه‌گذاران خارجی و خانواده‌هایشان فرصتی ارائه می‌دهد تا با مشارکت مالی، اقامت در اسپانیا را به دست آورند.

گلدن ویزا اسپانیا

به طور رسمی گلدن ویزا به عنوان ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا یا برنامه اقامت اسپانیا شناخته می‌شود و در سال 2013 توسط دولت اسپانیا راه‌اندازی شد. این برنامه به منظور تحرک اقتصاد و جذب سرمایه‌گذار های خارجی بوده است و اقامت برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا را فراهم می‌کند.

مهم است به یاد داشته باشید که گواهی طلایی اسپانیا مسیر مستقیم برای اخذ تابعیت اسپانیا نیست. با این حال، پس از دریافت ویزا و سپری کردن ده سال به عنوان ساکن اسپانیا، واجد شرایط درخواست تابعیت می شوید.

به عنوان یک برنامه، اقامت از طریق سرمایه‌گذاری، به افراد واجد شرایط اجازه اقامت موقت در اسپانیا را برای سرمایه‌گذاری‌های معتبر فراهم میکند. سرمایه‌گذاران می‌توانند املاک و مستغلات را خریداری کنند، در شرکت‌های اسپانیایی سرمایه‌گذاری کنند، فرصت‌های اشتغال ایجاد کنند.

این برنامه فرصت جذابی را برای سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد که به دنبال اقامت در اسپانیا و بهره‌مندی از سبک زندگی، فرهنگ و فرصت‌های اقتصادی این کشور از طریق سرمایه‌گذاری‌های معتبر خود هستند.

چرا این برنامه محبوب است؟ 

یکی از مزایای کلیدی ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا این است که قانون‌گذاری دولت حداقل مدت اقامت را مشخص نمی‌کند. افراد و خانواده‌های واجد شرایطی که به نیازهای برنامه پاسخ می‌دهند و حداقل 500،000 یورو (546،000 دلار) در املاک و مستغلات سرمایه گذاری می کنند به راحتی و سریع به اقامت معتبر دسترسی پیدا می‌کنند.

اقامت اولیه به مدت یک سال (یا دو سال اگر شما به اسپانیا سفر کنید) صادر می‌شود و سپس هم تمدید می‌شود. شما می‌توانید پس از مدت پنج سال که در اسپانیا ساکن بوده‌اید، اقامت معتبر دائمی را بدست آورید.

اگر چه برای اخذ و تمدید اقامت معتبر، زندگی در اسپانیا ضروری نیست، اما مسیر دریافت تابعیت نیازمند این است که سرمایه‌گذار و افراد خانواده دارای واجد شرایط ، حداقل شش ماه در سال را در اسپانیا ساکن باشند. سرمایه‌گذاران همچنین باید دو بار در سال به اسپانیا سفر کنند و بین هر بازدید بیش از پنج و نیم ماه فاصله نداشته باشد.

مزایای عمومی ویزای سرمایه‌گذاری شامل موارد زیر می‌شود

با وجود شرایط ویزای طلایی در اکثر کشورهای اروپایی، فرآیند درخواست ویزای طلایی اسپانیا یکی از آسان‌ترین‌هاست دلیل آن سرعت و شفافیت در بررسی مدارک است. افرادی که با موفقیت ویزای طلایی اسپانیا را به دست می‌آورند، از مزایای کلیدی آن بهره‌مند می‌شوند.

 • سفر بدون ویزا در سراسر منطقه شنگن: اسپانیا به عنوان کشوری عضو اتحادیه اروپا و بخشی از منطقه شنگن است، بنابراین افرادی که ویزای طلایی اسپانیا را دریافت می‌کنند، می‌توانند بدون ویزا به همه 26 کشور منطقه شنگن سفر کنند.
 • ایجاد "پناهگاه امن" با اقامت در اسپانیا: داشتن "طرح بی" (plan B) به شما اطمینان می‌دهد که در زمان ناپایداری‌های اقتصادی یا سیاسی و یا بحران‌های جهانی، می‌توانید به سادگی پناهگاهی امن داشته باشید.
 • حق کسب و کار در اسپانیا: اخذ اقامت اسپانیایی به معنای داشتن حق زندگی و کسب و کار در اسپانیا است.
 • برنامه‌های اقامت خانوادگی: همسر و فرزندان زیر 18 سال شما حق اقامت دارند. اعضای دیگر خانواده نیز می‌توانند اقامت دریافت کنند.
 • دسترسی به سطح آموزش و بهداشت استاندارد اتحادیه اروپا: به عنوان دارنده ویزای طلایی اسپانیا، شما و خانواده‌تان حق دسترسی به آموزش و بهداشت با کیفیت بالا در اسپانیا را خواهید داشت.
 • تجدید نظر آسان: اجازه اقامت به راحتی تمدید می‌شود و تنها باید دو بار در سال به اسپانیا سفر کنید تا مجوز اقامت را حفظ کنید.
 • زمان پردازش سریع: امکان دارد مجوز اقامت را در ۶۰ روز از زمان ارسال درخواست ویزای طلایی اسپانیا دریافت کنید.

پاسپورت و شهروندی اسپانیا

برنامه ویزای طلایی اسپانیا به عنوان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های اقامت و شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در اروپا شناخته شده است. به دست آوردن شهروندی اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری و داشتن گذرنامه اسپانیا برای بسیاری از افراد یک رویا به‌حساب می‌آید زیرا بر اساس شاخص گذرنامه جهانی، به آن‌ها امکان سفر بدون ویزا یا با ویزا به 173 کشور را می‌دهد. صاحبان گذرنامه اسپانیا همچنین حق مطالعه، کار و زندگی در هر کشور عضو اتحادیه اروپا را دارند.

شهروندی اسپانیا بعد از ده سال حفظ اقامت‌ امکان پذیر است . برای موفقیت در درخواست شهروندی، افراد باید مدرکی ارائه دهند که نشان دهد که طی آن دوره حداقل شش ماه هر سال در اسپانیا سکونت داشته‌اند. پس از اینکه افراد اقامت دائم یا شهروندی را کسب کنند، می‌توانند از سرمایه‌گذاری خود خارج شوند، زیرا تمدید‌های بیشتر برای ویزای طلایی لازم نیست.

شرایط مورد نیاز برای گلدن ویزا اسپانیا

برنامه ویزای طلایی اسپانیا برای هر شهروندی غیر از کشورهای اتحادیه اروپا ، که سوابق کیفری نداشته باشند و یک سرمایه‌گذاری معتبر در اقتصاد اسپانیا انجام دهند، امکان دریافت پاسپورت را برای خود و اعضای خانواده‌اش فراهم می‌کند.

اگر شما و خانواده‌تان تصمیم به زندگی در اسپانیا بگیرید، پس از ۵ سال اقامت در اسپانیا، برای اقامت دائم واجد شرایط می‌شوید. با این حال، باید نشان دهید که در طول این ۵ سال، شما بیش از ۱۱ ماه به طور کلی از اسپانیا خارج نشده‌اید.

الزامات عمومی برنامه ویزای طلایی اسپانیا شامل:

 • اقدام کننده اصلی باید بیش از ۱۸ سال باشد.
 • اقدام کننده اصلی باید سرمایه‌گذاری قابل توجهی انجام دهد که توسط دولت اسپانیا مشخص شده‌است و مدرک‌های مربوطه از سرمایه‌گذاری مالی را ارائه دهد.
 • متقاضیان باید سوابق کیفری نداشته باشند.
 • متقاضیان نباید در فهرست اشخاص تایید نشده کشور اسپانیا قرار داشته باشند. با پاسخ به این الزامات، متقاضیان و خانواده‌هایشان می‌توانند از فرصت‌ها و مزایای ارائه شده توسط برنامه ویزای طلایی اسپانیا بهره‌مند شوند. متقاضیان باید بیمه پزشکی معتبر و گواهی بهداشت رسمی داشته باشند. متقاضیان نباید قبلاً درخواست ویزاشون برای ورود به منطقه شنگن رد شده باشد.
 • متقاضیان باید تمکن مالی کافی برای هزینه های زندگی خود در طول اقامت در اسپانیا را داشته باشند .

چه افرادی از خانواده واجد شرایط برای گلدن ویزا هستند؟

شما می‌توانید اعضای نزدیک خانواده‌تان را در درخواست خود برای اخذ ویزای طلایی در اسپانیا شامل کنید، اعم از تعدادی از وابستگان. کسانی که می‌توانند واجد شرایط باشند عبارتند از: همسر شما و فرزندان زیر 18 سال شما و اعضای وابسته به خانواده‌تان - با شرط ارائه مدرک مالی که آنها وابسته به شما هستند یا شرایط بهداشتی دارند که نیازمندی خود را برآورده نمی‌کنند.

بررسی پرونده

بعد از خرید ملک با حداقل ارزش 500,000 یورو، به طور خودکار یک ویزای طلایی اولیه چند بار ورود دریافت می‌کنید که معتبر برای یک سال است. در طی این یک سال، شما باید به صورت حضوری به اسپانیا بروید تا مجوز اقامت اولیه دو ساله را درخواست کنید، در صورتی که سرمایه‌گذاری شما هنوز معتبر باشد. اگرچه شما و یا اعضای خانواده شما نیازی به زندگی در اسپانیا برای حفظ مجوز اقامت ندارید، اما باید به اسپانیا بروید تا آن را تمدید کنید.

توجه داشته باشید که به دلیل تغییرات قانونی در سال‌های اخیر، شهروندان کشورهای انتخابی می‌توانند برای فرآیند تسریع شده شهروندی اسپانیا واجد شرایط شوند؛ گزینه تسریع شده برای دو سال کوتاه (730 روز) است و الزامات حداقل اقامت خود را دارد که باید برآورده شوند.

این الزامات شامل نیاز به سفر هر دو و نیم تا سه ماه یا هشت بار به اسپانیا در طی 730 روز کلی می‌شود. این الزامات اقامتی برای شهروندی با ویزای طلایی ممکن است، تا زمانی که هیچ یک از سفرها بیش از سه ماه پیاپی طول نکشد.

مدارک لازم جهت اقدام برای گلدن ویزا اسپانیا

مدارک زیر برای متقاضیان ویزای طلایی (Golden Visa) برای هر دو مرحله‌ی اولیه درخواست و تمدید باید ارائه شوند. ممکن است مدارک اضافی نیز مورد نیاز باشند.

(لطفاً توجه داشته باشید که مدارک دقیق و همچنین ترجمه‌های آنها به زبان اسپانیایی به عنوان مدرک رسمی مورد قبول هستند.)

مدارک عمومی :

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • اصل و یک کپی از گذرنامه‌ی شما، که حداقل برای یک سال معتبر است و دو صفحه خالی برای ویزا دارد
 • عکس رنگی با زمینه سفید
 • اصل و یک کپی بیمه‌ی پزشکی معتبر: بیمه‌ی اجتماعی عمومی یا بیمه‌ی خصوصی یک شرکت بیمه‌ در اسپانیا
 • اصل و کپی گواهی پزشکی با ترجمه‌ی اصلی و کپی ترجمه اصلی (اگر لازم باشد). این مدرک باید حداکثر 90 روز پیش از تاریخ تعیین وقت شما صادر شده باشد و باید شامل سربرگ و امضاء و یا مهر اصلی از یک پزشک باشد.
 • گواهی سؤپیشینه که رفتار شما در طول 5 سال گذشته را از کشور مبدأ نشان می‌دهد. این گواهی باید حداکثر 90 روز قبل از ارسال درخواست شما صادر شده باشد و باید برای 3 ماه پس از تاریخ صدور اعتبار داشته باشد.
 • مدرک پرداخت هزینه‌ی ویزا ، که باید یورو پرداخت شود. لطفاً توجه داشته باشید که هزینه ممکن است به دلیل نوسانات ارزی تغییر کند.
 • مدرک اثبات اقامت قانونی در منطقه کنسولگری که متقاضی در آنجا اقامت دارد ( مدرک هویت و صلاحیت نماینده‌ی قانونی در مواردی که درخواست از طریق یک نماینده ارائه می‌شود. باید اصل و یک کپی از مدرک هویت یا گذرنامه آنها ارائه شود، همچنین مدرکی که صلاحیت آنها را تأیید کند یا هر مدرکی که نمایندگی آنها را تأیید کند باید ارائه شود ).

ضمانت های مالی

 • متقاضی اصلی باید مدرکی ارائه دهد که نشان دهد دارای منابع مالی کافی برای دو سال آتی است، معادل مبلغ ۲,۱۳۰ یورو (۲,۳۲۵ دلار) ماهانه، به علاوه ۵۳۲ یورو (۵۸۰ دلار) اضافی برای هر نفر وابسته زیر نظر او که نیز قصد اخذ ویزای اقامت دارند.
 • به منظور ارائه ضمانت مالی، متقاضی باید اصل و کپی حساب بانکی حساب پس‌انداز یا جاری خود را به نمایش بگذارد که تراکنش‌ها و واریزها تا حداقل ۱۲ ماه قبل را نشان دهد. نام وی به عنوان صاحب حساب در هر مدرک باید ذکر شده باشد.

مدارک لازم برای پرونده های خانوادگی 

 • مدارک عمومی شماره ۱ تا ۷ برای اعضای خانواده نیز اعمال می‌شود.
 • در صورتی که همسر شما همراه با شما برای گرفتن ویزای طلایی درخواست می‌کند، باید یک شناسنامه ازدواج ارائه شود. اگر کشور محل صدور اصلی شما امارات متحده عربی نیست، باید شناسنامه به وسیله سفارت اسپانیا در کشور صادر کننده مورد تصدیق قرار گیرد. اگر شناسنامه به زبانی غیر از انگلیسی یا اسپانیایی است، باید به صورت رسمی به زبان اسپانیایی یا انگلیسی ترجمه شود و ترجمه باید توسط سفارت اسپانیا در کشور صادر کننده تصدیق شود.
 • در صورتی که فرزندان درخواست می‌کنند، باید شناسنامه‌های تولد به همراه همان نیازمندی‌های تصدیق شده ارائه شود و در صورتی که بیش از ۱۸ سال دارند، باید اظهارنامه پزشکی اثبات کننده وابستگی آنها ارائه شود.

مدارک لازم برای خریداران مستغلات 

 • مدرکی که نشان دهد ملک حداقل ۹۰ روز قبل از ارسال درخواست ویزای شما خریداری شده است.
 • گواهی ثبت ملک در اداره ثبت اسناد و املاک

لگالایز مدارک

هر مدرکی که توسط یک مقام دولتی صادر شده بايد با آپاستيل تصدیق شود تا بتواند در درخواست ویزای طلایی استفاده شود.

این اسناد شامل موارد زیر هستند:

گواهی عدم سؤپیشینه

گواهی نامه ازدواج

گواهی نامه تولد

مدرک شما باید از طریق کشور یا ایالتی که در آن صادر شده است، آپاستیل شود. به عنوان مثال در ایالات متحده، دبیر ایالت هر ایالت می‌تواند آپاستیل را صادر کند. پس از آپاستیل کردن بررسی‌های پیشینه خود، باید یک مدرک دو صفحه‌ای داشته باشید. صفحه اول آپاستیل و صفحه دوم نامه رسمی از بررسی‌های پیشینه شما خواهد بود. به هیچ وجه این اسناد را از هم جدا نکنید.

بازگشایی حساب بانکی و دریافت کد NIE

شماره NIE (Número de Identificación de Extranjero) یک شماره شناسایی و مالی است که به خارجی‌ها در اسپانیا اختصاص می‌یابد. از این شماره برای بسیاری از فعالیت‌های قانونی و رسمی در اسپانیا استفاده می‌شود، از جمله پرداخت مالیات‌ها تا خرید و فروش ملک. شماره NIE در معاملات مالی با دفتر مالیات اسپانیا الزامی است. بنابراین، دریافت شماره NIE در اسرع وقت، زندگی شما را در اسپانیا راحت‌تر می‌کند.

عموماً شهروندان غیر از اتحادیه اروپا همراه با اجازه اقامت اسپانیایی‌شان، درخواست شماره NIE را دریافت می‌کنند. در موارد زیر، احتمال دارد شما به شماره NIE اسپانیایی نیاز داشته باشید:

 • افتتاح حساب بانکی
 • امضای قرارداد کارمندی
 • ارائه اظهارنامه مالیاتی
 • خرید یا فروش ملک
 • اجاره ملک
 • خرید و فروش خودرو
 • ایجاد کسب و کار خود
 • انتقال وراثت
 • ثبت نام به عنوان دانشجوی خارجی
 • درخواست گواهینامه رانندگی اسپانیایی
 • خدمات عمومی (مانند آب، برق، گاز و غیره)

هزینه های دولتی

توجه داشته باشید که دولت اسپانیا هزینه‌های مشخصی را مرتبط با گلدن ویزا اعمال می‌کند. این هزینه‌ها ممکن است بر اساس نوسانات ارزی تغییر کنند، اما اغلب در محدوده‌های زیر قرار می‌گیرند:

هزینه گلدن ویزا اسپانیا:

برای سرمایه‌گذاری‌های تجاری: 1,137 یورو (معادل تقریبی 1,240 دلار آمریکا)

برای سرمایه‌گذاری در املاک و سهام: 1,910 یورو (معادل تقریبی 2,083 دلار آمریکا)

برای افزودن اعضای خانواده: 1,202 یورو (معادل تقریبی 1,311 دلار آمریکا)

هزینه‌های حقوقی معمولاً حدود 8,000 یورو (معادل تقریبی 8,730 دلار آمریکا) برای یک متقاضی تکی، 10,500 یورو (معادل تقریبی 11,450 دلار آمریکا) برای یک خانواده چهارنفره برای اقدام اولیه و 2,500 یورو (معادل تقریبی 2,730 دلار آمریکا) برای هر بار تمدید می‌باشد.

سوالات متداول

برنامه گلدن ویزا اسپانیا چیست ؟

برنامه ویزای طلایی اسپانیا یک برنامه اقامت به وسیله سرمایه‌گذاری است که توسط دولت اسپانیا در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد. این برنامه برای سرمایه‌گذاران غیر از اتحادیه اروپا که می‌خواهند سرمایه‌گذاری در سرمایه یا املاک انجام دهند، برای دریافت مجوز اقامت موقت در اسپانیا استفاده می‌شود.

متقاضیان واجد شرایط و اعضای خانواده‌ی آنها یک ویزای اقامت اولیه دریافت می‌کنند که هر چند سال تمدید می‌شود و به عنوان یک مسیر برای اقامت دائم و تابعیت اسپانیا عمل می‌کند.

روند دریافت اقامت طلایی به چه صورت است ؟

اقامت اولیه که دریافت می‌کنید، معمولاً به مدت دو سال معتبر است. پس از این دو سال، می‌توانید آن را تمدید کنید. تا زمانی که دارای ملک‌ در اسپانیا باشید. برای اینکه مقامات اسپانیایی اقامت دائم یا شهروندی را به شما ارائه دهند، باید حداقل ۵ سال در اسپانیا سکونت داشته باشید تا اقامت دائم را کسب کنید، یا اگر می‌خواهید پاسپورت طلایی اسپانیا را بدست آورید، باید حداقل ۱۰ سال در اسپانیا سکونت داشته باشید.

امکان درخواست شهروندی اسپانیا توسط گلدن ویزا وجود دارد ؟

برنامه ویزای طلایی اسپانیا به عنوان یک فرصت برای شهروندی مورد توجه قرار می‌گیرد. زمانی که یک سرمایه‌گذاری مؤثر در اسپانیا انجام دهید و با موفقیت درخواست خود را ارائه دهید، دولت به شما یک اقامت اعتبار دار که قابل تمدید است، اعطا می‌کند. با پیگیری مراحل صحیح و رعایت الزامات سرمایه‌گذاری و اقامت، شما به شهروندی دست پیدا می‌کنید، معمولاً پس از ده سال سکونت.

امکان اشتغال در اسپانیا توسط گلدن ویزا وجود دارد ؟

ویزای طلایی (Golden Visa) به صاحب آن اجازه می‌دهد در اسپانیا ایجاد کسب و کار کند و زندگی کند.

مبنای محاسبه شروع گلدن ویزا از چه زمانی است ؟

دوره اعتبار دو ساله از ویزای طلایی اسپانیا از روز صدور ویزا آغاز می‌شود.

آیا در صورت خرید ملک به ارزش کمتر از ۵۰۰ هزار یورو می توان اقامت اسپانیا را اخذ کرد؟

امکان خرید ملک با مبلغ کمتر از ۵۰۰ هزار یورو در اسپانیا وجود دارد، اما در این صورت به شما گلدن ویزا تعلق نمی گیرد.

آیا امکان اخذ اقامت برای والدین از طریق گلدن ویزا وجود دارد؟

بله در صورت اثبات وابستگی والدین به متقاضی از لحاظ روحی و مالی امکان اخذ اقامت برای والدین هم وجود دارد.

آیا امکان اجاره دادن ملک خریداری شده وجود دارد ؟

بله شما میتوانید ملک خود را اجاره دهید