انگلستان

درباره انگلستان

انگلستان، کشوری واقع در جزیره بریتانیا در شمال غربی اروپا است. انگلستان یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. این کشور به عنوان یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا در گذشته شناخته می‌شد، اما در سال ۲۰۲۰ از اتحادیه اروپا خارج شد.
موقعیت جغرافیایی انگلستان باعث شده تا دارای تأثیر قابل توجهی در تاریخ، فرهنگ و سیاست جهان باشد. انگلستان در طول تاریخ خود نقش بزرگی در توسعهٔ دموکراسی، اندیشه‌های علمی و فرهنگی، انقلاب صنعتی، و تشکیل امپراتوری بریتانیا (که بزرگترین امپراتوری تاریخ را به وجود آورد) داشته است.
زبان رسمی انگلستان انگلیسی است و فرهنگ و تمدن انگلیسی نقش بزرگی در دنیای مدرن ایفا کرده است. این کشور مرکز تحصیلات برجسته‌ای نیز بوده و دارای دانشگاه‌های معروفی مانند دانشگاه‌های اکسفورد و کمبریج است.
انگلستان یک کشور پیشرفته و صنعتی است که در زمینه‌های مختلف اقتصادی، علمی، فرهنگی و فناوری دارای تأثیر بزرگی است. لندن به عنوان مرکز مالی و تجاری انگلستان، یکی از شهرهای پرجمعیت و متنوع جهان است.
انگلستان دارای مناطق طبیعی زیبا، تاریخی و معماری دیدنی، همچنین یک مجموعه فرهنگی غنی و متنوع است که مسافران و گردشگران از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند.

اطلاعات کشور انگلستان

جمعیت: 68000000
زبان: انگلیسی
اقتصاد: دومین اقتصاد بزرگ اروپا
واحد پول: پوند انگلیس