تحصیل در آمریکا
آمریکا

درباره تحصیل در آمریکا

دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی که در کشور آمریکا وجود دارند در مقایسه با دانشگاه‌های برتر جهان بهترین هستند و دانشگاه های امریکا تقریبا همه‌ی رشته‌های دانشگاهی را ارائه می‌دهند. تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی مدت چهار سال به طول می‌انجامد. همچنین مقطع کارشناس ارشد به مدت دو سال و مقطع دکتری مدت سه تا پنج سال طول می‌کشد. ایالات متحده آمریکا یکی از مناسب‌ترین مقاصد تحصیلی در جهان است. اگر تحصیل در آمریکا را انتخاب کرده‌اید، شما یک تصمیم باورنکردنی برای آینده خود گرفته‌اید و به بیش از یک میلیون دانشجوی بین‌المللی در ایالات متحده آمریکا خواهید پیوست. تحصیل در خارج از کشور، درک فرهنگی جهانی شما و همچنین شبکه ارتباطی شما برای آینده شغلی‌تان را بهبود می‌بخشد.

مزایای تحصیل در آمریکا

  • دارای مراکز آموزشی عالی

ایالات متحده به دلیل طیف گسترده ای از دانشگاه ها و برنامه ها، به ویژه در زمینه هایی مانند تجارت، فناوری و هنر، مقصدی محبوب برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی است. ایالات متحده آمریکا که به دلیل دانشگاه‌های در سطح جهانی، امکانات تحقیقاتی پیشرفته و بدنه دانشجویی متنوع شناخته شده است، طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی و دوره‌های کارآموزی را نیز ارائه می‌کند.

  • شرایط زبان مناسب

با توجه به مقطع تحصیلی متقاضیان باید نمرات لازمه آزمون های تافل، آیلتس و یا دئولینگو کسب کرده باشند. مانند بسیاری از زمینه های آموزشی ایالات متحده، هر موسسه استاندارد پذیرش زبان انگلیسی خود را تعیین می کند. برخی از موسسات ممکن است پذیرش مشروط اعطا کنند با این درک که شما باید قبل از شروع برنامه تحصیلی خود، در کلاس های زبان انگلیسی در کالج آنها شرکت کنید. به طور کلی حداقل نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در آمریکا در مقاطع مختلف در مقایسه با سایر کشور ها حتی پایینتر است که ما دقیقتر به نمرات مورد لازم در ادامه این مقاله به آن می پردازیم.

  • تضمین آینده کاری

آموزش ارائه شده توسط دانشگاه ها و موسسات آموزشی ایالات متحده بین کشور های سراسر جهان بی نظیر است. دوره های معتبر و ارزشمند آنها شانس موفقیت دانشجویان را در زمینه آینده کاری بسیار افزایش میدهد .در مهاجرت تحصیلی به آمریکا اکثریت متقاضیان به دنبال این هستند که پس از فارغ التحصیلی کار پیدا کنند و وارد بازار کار شوند. معمولا شرایط پیدا کردن کار پس از تحصیل در آمریکا بستگی به توانایی و تخصص شخص متقاضی در خصوص رشته تحصیلی خود می باشد. دانشجویان باید به زبان انگلیسی مسلط بوده و بتوانند توانایی و مهارت خود را به کارفرمایان به اثبات برسانند. این نکته مهم است که افراد خارجی که در دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل شده باشند نسبت به افراد خارجی که بدون اخذ مدرک دانشگاهی از دانشگاه های آمریکا به عنوان یک نیروی کار وارد آمریکا شده اند از شانس بیشتری برای پیدا کردن کار برخوردار هستند.

  • امکان اخذ اقامت دائم پس از اتمام تحصیلات

افرادی که از طریق مهاجرت تحصیلی به آمریکا وارد شده اند عموماً قصد دارند که به اخذ اقامت و تابعیت آمریکا پس از تحصیل دست پیدا کنند. این افراد برای اخذ اجازه اقامت آمریکا پس از تحصیل می بایست پس از فارغ التحصیلی در آمریکا کار پیدا کنند، یا سرمایه گذاری کنند و یا با یک تبعه آمریکایی ازدواج نمایند که در این میان بهترین راه پیدا کردن شغل مرتبط می باشد، زیرا برای سرمایه گذاری سرمایه بالایی مورد نیاز است. افرادی که بتوانند یک شغل مرتبط و مناسب پیدا کنند، پس از چند سال پرداخت مالیات می توانند به اخذ اقامت دائم و گرین کارت آمریکا و پس از آن به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور دست پیدا نمایند. اما به یاد داشته باشید که شرایط پیدا کردن کار نیز برای افراد غیر آمریکایی ممکن است یک مقداری سخت باشد. مدت زمان رسیدن به اقامت دائم آمریکا بسته به نوع اقامت موقت افراد متغیر است اما افرادی که اقامت دائم را دریافت کردند پس از گذشت 5 سال از اقامت دائم می توانند پاسپورت و تابعیت آمریکا را به دست آورند.

انواع مراکز آموزشی در آمریکا

مراکز آموزشی آمریکا شامل هستند از مراکز دولتی (Public Schools) و مراکز خصوصی (Private Schools). مهمترین تفاوت بین این دو مراکز منبع بوجه های آن میباشد که در مراکز دولتی بخش عمده ای از این بوجه از طریق منابع دولتی تامین میشود. این به این معنی است که شانس اخذ پذیرش به همراه بورسیه تحصیلی برای متقاضیان بین الملل به نسبت مراکز خصوصی بسیار کمتر است. از تفاوت دیگر بین این دو مراکز، مقدار شهریه ها هستش که در دانشگاه های دولتی شهریه ها به نسبت رتبه خود در مقایسه با دانشگاه های خصوصی بسیار کمتر است.

برخی از دانشگاه های خصوصی معروف عبارتند از:

۱-(Massachusetts Institute of Technology (MIT

۲-Harvard University

۳-Stanford University

۴-Yale University

۵-University of Chicago

برخی از دانشگاه های دولتی معروف عبارتند از:

۱-University of Michigan

۲-University of California, Berkeley

۳-University of Wisconsin-Madison

۴-(University of California, Los Angeles (UCLA

۵-University of North Carolina, Chapel Hill

به طور کلی، درسته دانشگاه های دولتی شهریه کمتری دارند اما دریافت بورسیه از آن ها بسیار دشوار و در اکثر مواقع غیر ممکن است به ویژه در مقطع کارشناسی.

محتوای این صفحه در حال بروزرسانی است...