فرمانیه، برج پارامیس، واحد ۹۰۳ info@tourhub.travel

۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰

ویزای توریستی آمریکا
آمریکا

ویزای توریستی آمریکا

ایالات متحده آمریکا کشوری در قاره آمریکا است و به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و قدرتمند جهان شناخته می‌شود. آمریکا با مساحتی بیش از ۹٫۸۵ میلیون کیلومتر مربع، سومین کشور بزرگ جهان است.
آمریکا به عنوان یک جمهوری فدرالی تشکیل شده است و دارای ۵۲ ایالت و یک منطقه ویژه (واشنگتن دی سی) است. پایتخت کشور و شهر بزرگترین آمریکا، واشنگتن دی سی است، اما شهرهای مهم دیگری مانند نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو و سان فرانسیسکو نقش مهمی در فرهنگ، اقتصاد و سیاست کشور دارند.
آمریکا به عنوان یک قدرت اقتصادی و سیاسی بزرگ، با یک بازار بزرگ و پویا، به عنوان مرجع اقتصادی جهان شناخته می‌شود. صنعت، فناوری، اقتصاد، سفر و گردشگری، فرهنگ و هنر، ورزش و بسیاری از صنایع دیگر در آمریکا بسیار پیشرفته و توسعه یافته است.
آمریکا دارای جامعه‌ای بسیار متنوع و چند فرهنگی است که از جمیع نقاط جهان مهاجران را جذب می‌کند. آمریکا به حقوق بشر، آزادی و تنوع فرهنگی اهمیت می‌دهد و مفهوم "رویای آمریکا" باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال فرصت‌های بهتر در این کشور بگردند.
آمریکا همچنین دارای مناظر طبیعی بسیار زیبایی است. از کوهستان‌ها و دریاچه‌ها تا بیابان‌ها و مناظر طبیعی همه ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب میکند. همچنین، آمریکا در حوزه فرهنگ، هنر و ورزش نیز بسیار تأثیرگذار است و میزبان رویدادهای مهمی مانند جشنواره اسکار است.
مهاجرت به آمریکا و تحصیل در دانشگاه‌های برجسته آن، جذابیت‌های بسیاری را برای افرادی که به دنبال فرصت‌های بهتر هستند، ایجاد کرده است.

فرآیند اقدام برای ویزای توریستی ایالات متحده آمریکا

به عنوان یک شهروند ایرانی، شما می‌توانید برای سفر به ایالات متحده آمریکا از ویزای توریستی استفاده کنید. ویزای توریستی برای ایرانیان معمولاً به عنوان یک ویزای غیرمهاجرانه و موقت صادر می‌شود.

برای دریافت ویزای توریستی آمریکا به عنوان یک شهروند ایرانی، شما باید مراحل زیر را طی کنید:

تکمیل فرم :DS-160 ابتدا باید فرم DS-160 را تکمیل کنید. این فرم برای درخواست ویزا و ارائه اطلاعات شخصی شما به مقامات مهاجرتی آمریکا استفاده می‌شود. فرم DS-160 را می بایست در وبسایت سفارت یا کنسولگری آمریکا تکمیل نمایید. ولی به دلیل اینکه این فرم دارای جزییات زیادی بوده و میبایست بر اساس استاندارد سفارت تکمیل شود، ما در پایان این مقاله نمونه فرم DS-160 فارسی را برای دانلود برای شما عزیزان قرار داده ایم. خواهشمند است پس از تکمیل فرم مربوطه برای هر متقاضی تصویر واضح فرم تکمیل شده را به همراه سایر مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای توریستی برای کارشناسان ویزای ما ارسال نمایید. 

پرداخت هزینه: بعد از تکمیل فرم DS-160، میبایست هزینه ویزای توریستی را پرداخت شود. هزینه برای هر فرد متقاضی ویزا ممکن است متغیر باشد و باید به وبسایت سفارت یا کنسولگری آمریکا مراجعه کنید تا هزینه مربوطه را بررسی کنید و روش پرداخت را تعیین کنید.

تعیین وقت مصاحبه: بعد از پرداخت هزینه، باید وقت مصاحبه در سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشورهای مجاور را تعیین کنید. این مصاحبه شامل بررسی مستندات و ارائه اطلاعات شخصی شما است.

مراحل مصاحبه: در روز مصاحبه، باید به سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشورهای مجاور مراجعه کنید و مستندات مورد نیاز را به همراه داشته باشید. این مستندات شامل گذرنامه، عکس پرسنلی، رسید پذیرش فرم DS-160، مدارک مالی و هرگونه مستندات مربوط به سابقه سفرهای قبلی شما می‌شود.

بررسی ویزا و صدور آن: پس از مصاحبه، مقامات مهاجرتی آمریکا درخواست شما را بررسی می‌کنند و تصمیم نهایی در مورد صدور ویزا را می‌گیرند. اگر درخواست شما تأیید شود، ویزای توریستی برای شما صادر می‌شود. 

پیک آپ ویزا: به دلیل اینکه فرآیند صدور کمی زمان بر است، نیاز است که شما پس از مصاحبه و بازگشت به میهن، گذرنامه خود را برای کنسولگری ارسال نموده تا استیکر ویزا بر روی آن الصاق شده و گذرنامه به همراه ویزا دوباره برای شما عودت داده شود. این امر توسط تیم کارشناسان ویزای تورهاب صورت میپذیرد.

فراهم آوردن مقدمات سفر: پیشنهاد میشود پس از دریافت ویزا، برای خرید بلیت، هتل و سایر امور مربوط به مقدمات سفر اقدام بفرمایید.

با توجه به که فرآیند بررسی و صدور ویزا ممکن است بر اساس قوانین و سیاست‌های مهاجرتی آمریکا تغییر کند، پیشنهاد میشود قبل از اقدام برای خرید بلیت، هتل و ... منتظر بمانید تا ویزا به دستتان برسد.

ما در تورهاب کلیه خدمات مربوط به مشاوره، تکمیل فرم های مربوطه، وایز وجه سفارت، رزرو وقت مصاحبه، تور مصاحبه، بلیت، هتل و ... را برای شما تدارک دیده ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر، خواهشمند است با کارشناسان ویزای تورهاب در تماس باشید.

مدارک لازم جهت اخذ روادید آمریکا

1. عکس: فایل و دو قطعه عکس رنگی جدید 5*5 بدون روتوش با زمینه سفید، کاملاً از روبرو (گردی صورت کاملاً مشخص باشد)

2. اصل شناسنامه متقاضی و تصویر شناسنامه والدین متقاضی

3. اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی متقاضی و والدین متقاضی 

4. اصل کارت پایان خدمت متقاضی: محل و رسته خدمت و شرحی مختصر از فعالیت های متقاضی میبایست ذکر شود.

5. اصل سند ازدواج: اگر زن و شوهر با هم اقدام می کنند. (در صورت طلاق: ذکر مشخصات همسر قبلی)

6. اصل گذرنامه متقاضی و والدین متقاضی: گذرنامه امضاء شده با حداقل یک سال اعتبار و دو صفحه خالی جهت الصاق روادید 

7. اصل تمامی گذرنامه های قدیمی و تصویر روادیدهای قبلی آمریکا: ذکر کنسولگری های قبلی و نوع ویزاهای قبلی 

8. اصل مدارک اقامتی یا شهروندی سایر کشورها 

9. مدارک مالی: تا زمانی که کارشناسان ما به شما اطلاع نداده اند، لطفاً نسبت به تهیه مدارک مالی اقدام ننمایید.

- اصل پرینت گردش شش ماه اخیر به زبان انگلیسی و ممهور به مهر بانک صادر کننده

- اصل گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی و ممهور به مهر بانک صادر کننده

10. مدارک شغلی: اصل و کپی مدارک شغلی فرد متقاضی مطابق با شرایط زیر همراه با ذکر نشانی، تلفن تماس و حوزه فعالیت شرکت و شرح وظایف مختصر متقاضی به همراه نام و نام خانوادگی و تلفن تماس و ایمیل سرپرست مربوطه در هر رده شغلی از ابتدا تا به حال

11. حقوق بگیران: 

- اصل فیش های حقوقی شش ماهه اخیر

- نامه اشتغال به کار (مطابق با شرایط زیر)*

- اصل آخرین حکم استخدامی (برای کارکنان شرکت های دولتی)

- آگهی تأسیس و آخرین آگهی تغییرات (برای کارکنان شرکت های خصوصی)

- بازرگانان، صاحبان صنایع، مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت ها: 

- اصل و کپی کارت بازرگانی (برای بازرگانان)

- اصل و کپی روزنامه های رسمی از بدو تأسیس تا کنون، آخرین آگهی تغییرات و اساس نامه شرکت

- نامه اشتغال به کار (مطابق با شرایط زیر)*

- اصل و کپی لیست سوابق بیمه تأمین اجتماعی کارکنان تحت پوشش 

- پزشکان: اصل و کپی کارت نظام پزشکی، پروانه مطب و نامه اشتغال به کار (مطابق با شرایط زیر)*

- کسبه: اصل و کپی جواز کسب، پروانه تأسیس، مجوز مربوطه، معرفی نامه از اتحادیه صنف، فیش های تسویه مالیاتی

- وکلا: اصل و کپی کارت وکالت، دفترچه وکالت، گواهی شغلی برای وکلای شاغل در شرکت ها و ادارات

- کشاورزان و دامداران: معرفی نامه از اتحادیه یا تعاونی کشاورزی و دامداری و تصویر اسناد و مدارک زمین و یا محل فعالیت

- بازنشستگان: اصل و کپی کارت بازنشستگی، حکم بازنشستگی، فیش های حقوق شش ماه اخیر

- دانشجویان: اصل و کپی گواهی تحصیلی، کارت دانشجویی به همراه مدارک شغلی و مالی والدین یا همسر

- دانش آموزان: اصل و کپی گواهی تحصیلی به همراه مدارک شغلی و مالی والدین

12. در صورت سوابق رد روادید در گذشته: ارائه گواهی علت رد روادید الزامی است. 

13. تکمیل فرم مشخصات سفارت (فرم شماره 1)

14. تصویر دعوت نامه و مدارک هویتی دعوت کننده (در صورت وجود): نام و نام خانوادگی دعوت کننده، نسبت فرد دعوت کننده با متقاضی، وضعیت اقامتی ایشان در آمریکا، نشانی، کدپستی، تلفن، تلفن همراه، پست الکترونیکی و ...

*ویژگی های نامه اشتغال به کار: نامه اشتغال به کار باید ترجیحاً به زبان انگلیسی (فرم شماره 3) بوده و حتماً بر روی سربرگ شرکت تایپ شده باشد و در آن سمت فرد متقاضی، تاریخ شروع به کار، مدت خدمت، میزان حقوق، تاریخ شروع و پایان مرخصی (تاریخ شروع مرخصی باید حداقل سه ماه پس از تکمیل کامل مدارک باشد)، رزومه و شرح سوابق فعالیت شرکت از بدو تأسیس تا کنون به طور مختصر ذکر شده و ممهور به مهر شرکت و امضاء فردی باشد که نام ایشان در روزنامه رسمی آمده است. 

خدمات روادید توریستی و تحصیلی آمریکا

کشور شهروندان ایرانی (وقت عادی) شهروندان ایرانی (وقت فوری)
آمریکا ۵۹۰ دلار آمریکا ۹۹۰ دلار آمریکا
کشور شهروندان دومینیکا (وقت عادی) شهروندان دومینیکا (وقت فوری)
آمریکا ۹۹۰ دلار آمریکا ۱۹۹۰ دلار آمریکا