12 دلیل برای مهاجرت به پرتغال

تاریخ انتشار:
۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵

پرتغال ترکیبی از بهترین بخش های اروپا، از سواحل زیبا گرفته تا شهرهای پر جنب و جوش و مناظر باورنکردنی است. به علاوه، با یکی از پایین ترین هزینه های زندگی در اروپا، به سرعت تبدیل به یک مقصد محبوب برای مهاجران شده است و  در حال جذب بازنشستگان از سراسر جهان است. این محبوبیت به دلایل مختلفی است که به بررسی آنها می پردازیم .

۱. هزینه زندگی

پرتغال نسبت به همسایه اش اسپانیا یا فرانسه و ایتالیا کشور ارزان تری برای زندگی است. به طور کلی، قیمت خانه مناسب است، اجاره بسیار پایین و هزینه غذا و قبوض نیز بسیار مناسب هستند. گفته می شود که هزینه زندگی در پرتغال حدود 30 درصد کمتر و قیمت اجاره نیز حدود 48 درصد کمتر از انگلیس است. قیمت املاک و مستغلات در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و ایالات متحده پایین است .

 ۲.امنیت

پرتغال هفتمین شهر امن جهان است، با توجه به شاخص صلح جهانی 2023، این یکی از بهترین مکان هایی است که می توانید بروید.

میزان جرم و جنایت در پرتغال در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است به طوری که با زندگی در پرتغال خودتان به این مسئله پی خواهید برد رایج ترین جنایات در پرتغال دزدی های کوچک مانند جیب بری است .

۳.موقعیت جغرافیایی

پرتغال از موقعیت جغرافیایی عالی برخوردار است زیرا در محل تلاقی اروپا، آفریقا و آمریکا قرار دارد. فرودگاه‌های بین‌المللی پراکنده‌ای در سراسر کشور با اتصالات منظم به لندن، پاریس، ایالات متحده و آمریکای لاتین وجود دارد به این معنی که می‌توانید به راحتی در منطقه سفر کنید و دوستان و خانواده می‌توانند به راحتی به دیدار شما بیایند.

۴.غذا

غذاهای پرتغالی با تاکید بر غذاهای دریایی و سبزیجات تازه و خوشمزه هستند. غذا در پرتغال ارزان است و میوه ها قیمت فوق العاده خوبی دارند. غذاهای پرتغالی یک راز است که به خوبی حفظ شده است. انجیر تازه، بادام، زیتون و سیب زمینی شیرین همگی به صورت محلی رشد می کنند و می توانید در آنجا پنیرهای نرم خوشمزه، ژامبون پخته شده و روغن زیتون محلی را پیدا کنید.

۵.مشوق های مالیاتی سودمند

پرتغال یک سیستم مالیاتی ویژه به عنوان راهی برای جذب سرمایه بین المللی به کشور پس از بحران اقتصادی ایجاد کرده است و پرتغال به مقصد انتخابی برای بسیاری در اتحادیه اروپا تبدیل شده است و به ساکنان غیر اتحادیه اروپا این امکان را می دهد که نه تنها در پرتغال اقامت داشته باشند، بلکه بتوانند آزادانه در منطقه شینگن نیز حرکت کنند و آنها همچنین می توانند از پرداخت مالیات کم در پرتغال برخوردار شوند. اتباع اتحادیه اروپا که به پرتغال مهاجرت می کنند نیز می توانند از رژیم ساکنان غیرعادی بهره مند شوند.

۶.آب و هوای عالی پر از آفتاب

پرتغال مانند اسپانیا، ایتالیا و یونان، آب و هوای مدیترانه ای دارد و جای تعجب نیست که پرتغال با توجه به نزدیکی آن به شمال آفریقا، یکی از گرمترین و آفتابی ترین کشورهای اروپایی است که سالانه بیش از 2500 ساعت آفتاب دارد. به طور کلی، پرتغال تابستان‌های گرم و آفتابی، زمستان‌های معتدل و پاییز و بهار معمولاً گرم همراه با باد و بارندگی کم دارد . 

۷. کیفیت زندگی بالا

در فهرستی متشکل از 59 کشور از سراسر جهان، پرتغال به عنوان یکی از مقاصد با بهترین کیفیت زندگی طبقه بندی شد و رتبه پنجم جدول را به خود اختصاص داده است و حتی خانه برخی از شادترین مهاجران جهان" در نظر گرفته می شود.

پرتغال همچنین کیفیت زندگی بالایی را برای شهروندان خود ارائه می دهد. این کشور خانه برخی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی در جهان است که استانداردهای عالی مراقبت و خدمات بهداشت عمومی رایگان را دارد.

۸.تاریخ و فرهنگ غنی

در پرتغال چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد فرهنگ وجود دارد، از قلعه ها و دژهای باستانی گرفته تا مکان های مذهبی و دهکده های ماهیگیری عجیب یا کلیساهای باستانی که تاریخچه‌ای دارند که یادگیری آن بسیار جذاب است. اگر در کلاس های پرتغالی شرکت کنید، بینشی در مورد این زبان نیز خواهید داشت که فوق العاده ارزشمند است!

پرتغال همچنین صحنه موسیقی پر رونقی دارد و از سازهای سنتی بسیاری استفاده می شود. حتما از برخی از کنسرت ها یا جشنواره های محلی دیدن کنید  می توانید از اجراهای زنده شگفت انگیز لذت ببرید و در مورد فرهنگ پرتغال بیشتر بدانید.

 

۹. مهمان نوازی

مهمان نوازی پرتغالی ها یکی از ویژگی های اصلی پرتغالی ها است. مردم دوستانه و مایل به کمک به خارجی ها هستند و بخش خوبی از پرتغالی ها انگلیسی صحبت می کنند که ارتباط را تسهیل می کند.

۱۰. سواحل خیره کننده

پرتغال برخی از بهترین سواحل اروپا را دارد، که بهترین سواحل کشور را  می توان در منطقه آلگاروه و آلنتجو پیدا کرد، جایی که می توانید از آب های سبز زمردی، سواحل شنی طلایی و خلیج های خصوصی لذت ببرید.

11.سبک زندگی آرام

سرعت زندگی در پرتغال آرام است در ابتدا برای کسانی که از کشورهای پر سرعت و پر استرس می آیند، این می تواند مانند یک رویا به نظر برسد.

صف‌هادر بانک‌ها می‌توانند مایل‌ها طول بکشند، در حالی که کارکنان درباره هر چیزی و همه چیز با مشتریان خود صحبت می‌کنند. این سبک زندگی میتواند استرس و نگرانی روزانه را برطرف کند.

۱۲. انگلیسی صحبت کردن

انگلیسی به طور گسترده در پرتغال صحبت می شود، به ویژه در آلگاروه، لیسبون، پورتو و ممکن است در شهرهای دیگر پرتغال، انگلیسی کمتر صحبت می‌شود، اما هنوز زمان زیادی طول نمی‌کشد تا فردی را پیدا کنید که انگلیسی صحبت کند و این برای کسانی که هنوز زبان پرنغالی رو یاد نگرفتن بسیار رضایتبخش است .

اشتراک