۱۲دلیل که چرا زندگی در اروپا شگفت انگیز است

تاریخ انتشار:
۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۵

زندگی در اروپا چیزهای زیادی برای ارائه دارد. از مناظر زیبا گرفته تا یک اقتصاد پر رونق، هزاران دلیل وجود دارد که چرا این بخش از جهان یک مکان عالی برای بازدید و زندگی است.

 مهمترین دلایل شگفت انگیز بودن زندگی در اروپا:

1.ترکیبی از فرهنگ ها

سازمان ملل متحد 46 کشور عضو را به رسمیت می شناسد. یعنی می توان گفت که 46 کشور مختلف در اروپا وجود دارد .هر یک از این کشورها منحصر به فرد هستند. آنها فرهنگ، عادات آداب و رسوم، زبان و میلیون ها عنصر کوچک دیگر را دارند که آنها را خاص می کند. اگرچه می‌توانیم کشورهای اروپایی را بر اساس زبان و منطقه جغرافیایی آنها به زیرمجموعه‌هایی دسته‌بندی کنیم (مثلاً بالکان، اسلاو، اسکاندیناوی، مرکزی، غربی، و غیره)، اما دو مورد را پیدا نمی‌کنید که دقیقاً یکسان باشند. ممکن است شباهت های خاصی بین ملل مختلف وجود داشته باشد، اما به همان اندازه هم تفاوت ها وجود دارد. زندگی در قاره ای با چنین تنوع فرهنگی فوق العاده است. هر بازدید از خارج از کشور، مهم نیست چقدر نزدیک یا دور، شما را با دانش جدیدی آشنا می کند و شما را در معرض آداب و رسوم ناشناخته قرار می دهد. شگفتی های لذت بخش هرگز خود از راه نمی رسند، و یک عمر برای کشف تمام ویژگی ها و سنت های اروپایی کافی نیست.

2.انواع زبان ها

با فرهنگ‌های گوناگون 24 زبان رسمی است، اگرچه تخمین زده می شود که تقریباً 300 زبان در این قاره به طور کلی صحبت می شود. البته این اعداد شامل همه لهجه هایی نمی شود که به طور رسمی به عنوان زبان شناخته نشده اند، اما با این وجود در مناطق خاصی صحبت می شوند. بنابراین، زندگی در اروپا به شما فرصتی عالی برای تقویت مهارت های زبانی و کسب مهارت های جدید می دهد. یک ساعت در هواپیما می تواند شما را به نقطه ای برساند که در آن به یک زبان دیگر صحبت می شود و اگر این ترسناک به نظر می رسد نه هیجان انگیز، نگران نباشید. انگلیسی زبان رایج ارتباط در سراسر جهان است و اروپا نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته سطح تسلط ملی به زبان انگلیسی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما به طور کلی با صحبت کردن به زبان انگلیسی در اروپا مشکلی ندارید. هر زبان اضافی یک امتیاز است، زیرا درهای بیشتری را برای ارتباط بدون دردسر با شهروندان اروپایی و مهاجران باز می کند.

۳.سفر آسان

اگرچه اروپا خانه بسیاری از کشورها است، اما دومین قاره کوچک جهان است (که قبل از آن استرالیا و اقیانوسیه قرار دارند). این امر سفر در اروپا را فوق العاده آسان می کند. اول از همه، ارگان هایی مانند اتحادیه اروپا و منطقه شینگن به شهروندان کشورهای عضو اجازه می دهند بدون محدودیت در داخل اروپا سفر کنند این نه تنها به این معنی است که نیازی به ویزا نیست، بلکه حتی اگر یک شهروند اروپایی هستید، برای عبور از مرزها نیز گذرنامه لازم نیست! ثانیاً، اندازه جمع و جور اروپا به شخص اجازه می دهد تا با قطار از یک طرف قاره به طرف دیگر سفر کند. ابتکاراتی مانند interrail این امر را نه تنها ممکن، بلکه مقرون به صرفه نیز می کند. اگر به راحتی سفرهای کوتاه‌ تر اهمیت می‌دهید، خطوط هوایی ارزان زیادی در اروپا وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید.  به دلیل مقرون به صرفه بودن و سهولت سفر، زندگی در اروپا عملاً مقاومت در برابر وسوسه راغیرممکن می کند. گناه است که از بلیط ارزان و زمان نسبتاً کوتاه سفر برای آشنایی با هر گوشه کوچک اروپا استفاده نکنیم!

۴.رونق اقتصاد

اروپا به عنوان یک قاره بسیار توسعه یافته با اقتصاد پر رونق از شهرت برخوردار است. البته میزان آسایش و هزینه زندگی بستگی به کشور دارد. آلمان، اتریش و سوئیس و همچنین اسکاندیناوی از گران ترین و در عین حال مجلل ترین مکان ها برای زندگی در اروپا محسوب می شوند. اسپانیا، پرتغال، لهستان یا بالکان به عنوان مقرون به صرفه ترین مقاصد اروپایی شناخته می شوند. علیرغم تفاوت های کلی، به جرات می توان گفت که همه کشورهای اروپایی استاندارد زندگی خوب و اقتصاد توسعه یافته ای را ارائه می دهند. می‌توانید با خیال راحت مکان زندگی در اروپا را بر اساس آب و هوا، فرهنگ، زبان و هر عامل دیگری که مهم می‌دانید انتخاب کنید.

۵.فرصت های شغلی فراوان

با توجه به استاندارد بالای اقتصاد، بازار کار اروپا پر از فرصت ها در همه بخش ها است. فرقی نمی کند که به دنبال شغلی در زمینه پزشکی هستید، یا قصد دارید یک فعالیت آزاد را شروع کنید. اروپا فرصت های زیادی را برای موفقیت در همه این زمینه ها ارائه می دهد.

۶.آب و هوای بین المللی

 اروپا به دلیل تنوع فرهنگی و فرصت های شغلی بی شمار در کشورهای مختلف، یک مرکز واقعا بین المللی است. پر از مهاجرانی است که از آن سوی اقیانوس می آیند و افراد محلی که زندگی در یک کشور اروپایی دیگر را تجربه می کنند. با زندگی در اروپا، شما در معرض ترکیبی از همه فرهنگ های جهان هستید. با قدم زدن در خیابان، می‌توانید چندین زبان را بشنوید و از کنار رستوران‌هایی عبور کنید که غذاهایی از هر نوع غذاهایی که تصور کنید ارائه می‌کنند. با تحصیل در یک دانشگاه اروپایی یا کار در یک شرکت اروپایی، احتمالاً با افرادی از ملیت های مختلف ملاقات خواهید کرد.البته سطح بین المللی گرایی بسته به کشور متفاوت است. برخی از مقاصد اروپایی به دلیل محبوبیت فزاینده ای که در بین مهاجران دارند، متنوع تر از سایرین هستند.

۷.مناظر زیبا

اروپا همه چیز را دارد. دریا؟ رشته کوه؟ انبوهی از دریاچه ها؟ جنگل های انبوه و سبز؟  آیا می دانستید که حتی طیف وسیعی از بیابان ها در اروپا وجود دارد؟ اروپا واقعاً همه چیز را دارد. دوستداران کوهستان می توانند مناظر خیره کننده آلپ را که در سراسر قلمروهای 8 کشور مختلف کشیده شده است تماشا کنند. معتادان به آب می توانند از میان انبوهی از آب های مختلف پراکنده در سراسر اروپا یکی را انتخاب کنند. دریاهای سرد، دریاهای گرم، دریاچه ها، رودخانه ها، خلیج ها و حتی یک اقیانوس وجود دارد! طرفداران طبیعت در کشورهایی مانند اسلوونی، لتونی، اسپانیا و اسکاندیناوی که بالاترین نرخ مناطق سبز را در اروپا دارند، آرامش خواهند یافت. بیش از 40 درصد از اروپا پوشیده از جنگل ها است که فرصت های زیادی برای پیاده روی آرامش بخش و استراحت در طبیعت ایجاد می کند. از نظر آب و هوا باز هم، تنوع کافی در اروپا وجود دارد که همه را راضی کند. کشورهای شمالی زمستان های سخت و مناظر برفی را ارائه می دهند. مقاصد جنوبی با روزهای طولانی و آفتابی و سواحل گرم وسوسه میکنند.به هر کجای اروپا که بروید، برای رویارویی با مناظر خیره کننده، نیازی به نگاه کردن به دور ندارید، آب و هوای روستایی روستاهای مدیترانه ای تضاد زیادی با طبیعت صنعتی برلین، لندن یا زوریخ ارائه می دهد.چه آرامش و طبیعت را ترجیح دهید و چه شلوغی یک شهر بزرگ، به راحتی می توانید مکان ایده آلی را در اروپا برای خانه پیدا کنید.

۸.فعالیت های متنوع

به لطف تنوع آب و هوا و مناظر، شما هرگز از کارهایی که باید در اروپا انجام دهید خالی نخواهید شد. علاقه مندان به اسکی تجربه ای باکیفیت در کوه های آلپ یا پیرنه خواهند داشت. موج سواران به پرتغال و کورنوال در انگلستان می روند، جایی که اقیانوس شرایط عالی موج سواری را فراهم می کند. کوهنوردان برنامه های سفر خود را پر از مسیرهای پیاده روی مختلف در سراسر اروپا خواهند داشت. نکته مهم این است که برای انجام هر یک از این کارها هرگز مجبور نیستید دور سفر کنید. 2 ساعت ممکن است برای رسیدن به بهترین مقصد اسکی در زمستان و یک استراحتگاه تعطیلات در کنار دریا در تابستان کافی باشد. با زندگی در اروپا، می توانید تا آخر عمر هر سال سعی کنید کارهای متفاوتی انجام دهید و هیچ وقت از مقصد یا ایده بی بهره نخواهید ماند. اگر برای یک سفر جاده ای برنامه ریزی می کنید، هر مرحله از راه پر از جاذبه خواهد بود.  در طول سفر در سراسر اروپا،. همیشه یک جنگل سرسبز، یک دریای درخشان، یک رشته کوه سر به فلک کشیده یا گستره ای از مزارع وجود خواهد داشت که چشم شما را در مسیر رسیدن به مقصد نهایی خشنود کند.شهرهای اروپایی فرصت های بی شماری را برای گشت و گذار ارائه می دهند، که با بناهای تاریخی شروع می شود و با قدم زدن در مناطق تجاری مدرن پایان می یابد. هرجا که بروید، می‌توانید به رستوران بروید، به تئاتر بروید، یک نمایش زنده ببینید یا به سادگی در میان خیابان‌ها گم شوید.

۹.تاریخ غنی

دلیلی وجود دارد که به اروپا لقب "قاره کهن" داده اند. تاریخ آن جذاب است و بهترین بخش این است که هر گوشه از اروپا داستان های خاص خود را برای گفتن دارد.ملت های اروپایی مدرن تحت تأثیر فرهنگ های باستانی متنوعی قرار گرفته اند که طی صدها سال از سرزمین آنها عبور کرده اند. یونانی‌ها، رومی‌ها، اتروسک‌ها، گول‌ها، آلمانی‌ها، بریتانیایی‌ها، اسلاوها و وایکینگ‌ها تنها برخی از فرهنگ‌های بسیاری هستند که در شکل‌گیری میراث غنی اروپا نقش داشته‌اند. حتی امپراتوری عثمانی، که بیشتر با خاورمیانه مرتبط است، اثری طولانی مدت در بخش هایی از اروپای شرقی بر جای گذاشته است! قاره کهن نیز شاهد دوران پرتلاطم بوده و از جنگ های متعددی که در سرزمین های آن رخ داده جان سالم به در برده است. بسیاری از شخصیت‌های مهم در دنیای سیاست، پزشکی، هنر، ادبیات، سینما و علم، اروپا را موطن خود خوانده‌اند. زندگی در اروپا به شما این امکان را می دهد که با مکان های متعدد با اهمیت تاریخی روبرو شوید. احاطه شدن توسط تاریخ بسیار باعث تأمل می شود و قدردانی از ریشه ها فرد را بیدار می کند. به سادگی الهام بخش است که بدانید وطن شما شاهد رویدادهای پیشگامانه بسیاری بوده است و تعدادی از مردم را پرورش داده است که به معنای واقعی کلمه، جهان را تغییر داده اند.

۱۰.تعادل بین سنت و نوآوری

اروپا واقعاً به تاریخ غنی خود افتخار می کند. قدردانی از گذشته در اکثر شهرهای اروپایی منعکس شده است. آنها به روزهای قدیم ادای احترام می کنند و با تأثیرات متعدد فرهنگ های مختلط در طول سال ها مشخص شده اند. اما این بدان معنا نیست که اروپا در گذشته گیر کرده است. شهروندان آن توانایی عجیب و غریبی را دارند که تعادل کاملی بین قدردانی خود از تاریخ و تلاش آنها برای نوآوری پیدا کنند. نگاه به گذشته مانع از حرکت همزمان اروپا به جلو نمی شود. شهر برلین نمونه عالی برای نشان دادن این نکته است. به دلیل سال های طولانی تقسیم بین آلمان شرقی و غربی، دو قسمت شهر تا به امروز بسیار متفاوت هستند. پایتخت آلمان مجموعه‌ای از نواحی است که کاملاً در تضاد با یکدیگر هستند از محله‌های کلاسیک و شیک گرفته تا مناطق هیپی و هنری مملو از هنرهای خیابانی و بارهای بی‌پروا. از سوی دیگر، پراگ شهری است که به دلیل شهر زیبای قدیمی و ارزش تاریخی مورد توجه مردم محلی و گردشگران قرار گرفته است. با این حال، پایتخت جمهوری چک در حال حاضر رونق اقتصادی را تجربه می کند و بسیاری از شرکت های بین المللی دفتر مرکزی خود را در آنجا مستقر کرده اند. پراگ مطالعه موردی دیگری است که ثابت می کند تاریخ غنی و نوآوری سریع می توانند دست به دست هم دهند.

۱۱.مقاصد مقرون به صرفه

اروپا مکان های بسیاری با هزینه های زندگی بسیار مناسب دارد. کشورهایی مانند یونان، لهستان، پرتغال یا بلغارستان گزینه های محبوبی در میان مهاجرانی هستند که به دنبال مقاصد نسبتا ارزان هستند به ویژه کسانی که از راه دور کار می کنند. با زندگی در اروپا، می توانید با ترکیب حقوق های بسیار بالا در برخی کشورها و هزینه های پایین زندگی در برخی دیگر، بهترین ها را از هر دو طرف دریافت کنید. برای مثال، کار از راه دور برای یک شرکت مستقر در اسکاندیناوی در حالی که در اسپانیا آفتابی زندگی می‌کنید، یک سناریوی رویایی است سناریویی که وقتی در اروپا زندگی می‌کنید به راحتی می‌تواند محقق شود. شهروند اروپایی بودن درها را به روی چنین فرصت هایی به دلیل عدم نیاز به ویزای کاری باز می کند. برای اینکه بتوانید در یکی دیگر از کشورهای اروپایی کار پیدا کنید، باید اقامت و اجازه کار دریافت کنید، اما اگر پاسپورت اروپایی دارید، نباید مشکلی ایجاد کند. بسیاری از مهاجرانی که از خارج از کشور می آیند از قیمت های محلی در برخی کشورهای اروپایی شگفت زده شده اند. مقاصد متعدد در اروپا تعادل کاملی از استاندارد بالای زندگی را با قیمتی مناسب ارائه می دهند. این دقیقاً همان چیزی است که اروپا را به خانه ای رویایی برای بسیاری تبدیل می کند.

۱۲.کیفیت زندگی بالا

اروپا به طور کلی کیفیت زندگی عالی را ارائه می دهد. مطالعه نشان داد که به ویژه در شمال و غرب اروپا، تا 90٪ از پاسخ دهندگان از کیفیت زندگی در منطقه خود راضی هستند. میزان رضایت کلی از زندگی که در سال 2021 توسط یورواستات اندازه گیری شد، در مجموع 7.2 از 10 برای همه کشورهای اروپایی بود. هزینه معقول زندگی، بازار کار پویا و توسعه اقتصادی ترکیبی جذاب را ایجاد می‌کند و تنوع آب و هوا، بین المللی بودن، تنوع فرهنگی و زیبایی های طبیعی اروپا را نیز به آن اضافه کنید و جای تعجب نیست که شهروندانش از سرزمین خود راضی باشند.

اشتراک