غذاهای معروف یونان

تاریخ انتشار:
۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵

در حالی که یونان به دلیل تاریخ شگفت انگیز، جزایر مسحور کننده و آب و هوای متبوعش شناخته شده است، اما همچنین شناخته شده است که برخی از خوشمزه ترین غذاهای جهان را دارد! با دستور العمل های قدیمی، غذاهای یونانی تحت تأثیر فرهنگ های خاورمیانه، ایتالیایی و عثمانی قرار گرفته است. سبزیجات تازه،ماهی، روغن زیتون، گوشت و غلات و همچنین پنیر، نان، زیتون،سبزی و ماست نقش بسزایی در تهیه این غذاها دارند.

موساکا

موساکا یک غذای خامه ای خوشمزه است که از گوشت ادویه دار(گوشت گاو یا بره) تهیه می شود که در سس گوجه فرنگی پخته می شود و سپس با بادمجان سرخ شده و سس بشامل می پزند. این یکی از غذاهای سنتی یونانی است.

پاستیچیو

پاستیچیو یکی دیگر از غذاهای سنتی یونانی است که از لایه های پخته شده پاستا، گوشت چرخ کرده آبدار، بشامل و سس گوجه فرنگی،پنیر ذوب شده تشکیل شده است. گوشت چرخ کرده در سس گوجه فرنگی همراه با مقداری ادویه پخته می شود.

سوولاکی

سوولاکی یکی از محبوب ترین غذاهای یونان به حساب می آید! . سوولاکی را می توان به صورت پیچیده در پیتا یا در ظرفی با هرنوع گوشت دلخواه همراه با سیب زمینی سرخ کرده، کاهو، گوجه فرنگی و سس متمایز آن سرو کرد.

جاجیکی

جاجیکی یک پیش غذای کلاسیک یونانی است که از ماست صاف شده، سیر، خیار، روغن زیتون، شوید تازه و گاهی آب لیمو درست می شود. این یک پیش غذای ساده و آسان برای تهیه است و تقریباً با همه غذاها سازگار است!

سالاد یونانی( Choriatiki )

سالاد Choriatiki یکی از محبوب ترین سالادهای یونانی است که تقریباً در هر وعده غذایی ضروری است. این سالاد یونانی با خیار،زیتون، گوجه فرنگی و یک تکه بزرگ پنیر فتا درست می شود.سس به دلخواه هر فرد است، به همین دلیل است که هر رستوران روغن زیتون، نمک، سرکه و فلفل را همراه با سالاد سرو می کند. Choriatiki به طور سنتی به عنوان پیش غذا مصرف می شود اما می تواند یک غذای جانبی عالی نیز باشد.

یمیستا

یمیستا یک غذای خانگی سنتی است که شامل گوجه فرنگی پر شده با برنج، سبزیجات مختلف و گوشت چرخ کرده است (گوشت را می توان حذف کرد). می توانید انواع مختلف سبزی و ادویه جات را امتحان کنید و می توانید به جای گوجه فرنگی از سیب زمینی یا فلفل سبز و دیگر سبزیجات استفاده کنید.

تیروپیتا

تیروپیتا، که به نام پای پنیر یونانی نیز شناخته میشود، درسرتاسر یونان محبوب است و برای صبحانه یا میان وعده مصرف میشود. ماده اصلی که برای درست کردن این مثلث ھا نیاز دارید، خمیر فیلو ، انواع پنیر و بیشتر فتا است.برای تهیه، کافی است پنیر فتا را خرد کرده و با دو نوع پنیر زرد مخلوط کنید تا طعم بیشتری پیدا کند. سپس مخلوط را درخمیر فیلو پیچیده، روغن زیتون یا کره ذوب شده مالیده و در فر می پزیم تا ترد و طلایی شود در صورت تمایل می توانید این غذای دلچسب را با اسفناج و مواد دیگر نیز درست کنید!

گیگانتس

یک وعده غذایی بسیار لذت بخش و سالم، لوبیاهای غول پیکر پخته شده در سس گوجه فرنگی و سبزیجات تازه هستند. اغلب اوقات آنها

را با پنیر فتا خرد شده تزیین می کنند.

دولمادس

Dolmades یک غذای گیاهی عالی است که در هر رستوران یونانی در سراسر جهان محبوب است. آنها از برگ های خوش طعم انگور که با برنج با طعم لیمو، گیاهان تازه و ادویه جات پر شده است درست می شوند. پس از پر شدن، آنها را گرد کرده و می جوشانند تا نرم شوند. همچنین برگ انگور را می توان با کلم جایگزین کرد.

بوگاچا

بوگاچا یک دسر صبحانه یونانی است که با کاسترد سمولینا یا پنیر تهیه می شود و در لایه هایی از فیلو ترد، خمیر نازکی که در شیرینی ها استفاده می شود، پیچیده می شود. همچنین می توانید آن را با دارچین و پودر قند تزیین کنید تا طعم دلپذیرتری به آن بدهید.

اشتراک