جاذبه های آتن

تاریخ انتشار:
۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵

آتن قدیمی ترین پایتخت اروپاست و یکی از قدیمی ترین شھر ھای مسکونی در جھان است , در زمان یونان باستان این شھر مرکز دانش و فرھنگ بود. آتن تاریخ ثبت شده ای دارد که به بیش از 3000 سال قبل باز می گردد.

یونانیان باستان که در آتن زندگی می کردند ایده ھا و مفاھیم بسیاری مانند تئاتر جدید، فلسفه ھا، ھنر، معماری را ابداع کردند و شھر باعث تولد ایده سیاسی جدیدی به نام دموکراسی شد. ھر شھر در یونان باستان معتقد بود خدایان خاصی وجود دارند که از آنھا در برابر آسیب محافظت می کنند. شھر آتن نیز تفاوتی نداشت و به نام الھه آتنا نامگذاری شده است. این الھه به عنوان حامی شھر در نظر گرفته می شد. او در حکمت، جنگ و ایجاد تمدن قدرتمند بود. این شهر تاریخی جاذبه های توریستی زیادی دارد که در اینجا به معرفی مهمترین آنها می پردازیم .

آکروپولیس

یکی از مھم ترین مکان ھای آتن آکروپولیس است.آکروپولیس که بر روی تپه ای در مرکز شھر قرار دارد، ابتدا با دیوارھای سنگی ساخته شده و به عنوان قلعه یا ارگ مورد استفاده قرار می گرفته است.آکروپولیس یک منطقه امن در داخل شھر برای عقب نشینی مردم درزمان حمله دشمنان را فراھم میکرد.

آکروپولیس ھمچنین خانه پارتنون بود که در دوران طلایی آتن در زمان پریکلس ساخته شد. این سازه بزرگ به الھه آتنا اختصاص داشت و از پارتنون برای ذخیره طلای شھرھا استفاده می شد.

موزه آکروپلیس

پس از شگفت زده شدن در آکروپولیس، در پای کوه موزه چشمگیر آکروپولیس را خواھید دید که مصنوعات موجود در آکروپولیس را درخود جای داده است. در اینجا شما به عمق تاریخ آکروپولیس و ھمچنین تاریخ و فرھنگ یونان خواھید پرداخت. موزه آکروپولیس دارای 3 سطح است و از تراس طبقه سوم می توانید از مناظر بکر آکروپلیس لذت ببرید. بازدید از آکروپولیس قطعا یکی از بھترین کارھای آتن است.

موزه ملی باستان شناسی

موزه ملی باستان شناسی نه تنھا بزرگترین موزه باستان شناسی یونان است، بلکه یکی از بھترین موزه ھای باستان شناسی در جھان است.در داخل، مجموعه ھایی از ھنر یونانی و دیگر اشیاء شناخته شده وکمیاب الھام بخش به نمایش گذاشته شده است .

پلاکا

این محله برای کسانی مناسب است که عاشق کافه ھای کوچک،خانه ھای زیبا، خیابانھای سنگفرش شده و عطر قھوه ی تازه دم ھستند. این منطقه بھترین نمونه از معماری و جامعه باستانی است.

میدان سینتاگما

یکی از چیزھایی که در آتن باید دید، ساختمان پارلمان و بازار مجلل نزدیک آن است. میدان سینتاگما مکانی دوست داشتنی برای بازدید است. ھمچنین مرکز ھمه رویدادھایی است که در تعطیلات و جشنواره ھای رسمی برگزار میشود. اگر مشتاق خرید ھستید، باید از بوتیکھای شیک در بازار اطراف دیدن کنید. یکی دیگر از مواردی که ھنگام حضور در میدان باید ببینید، مراسم تعویض نگھبانان است. تغییر گارد ھر روز ساعت 11 صبح در مقابل مقبره سرباز گمنام برگزار می شود، بنای یادبودی که به افتخار سربازانی که در جنگ برای کشور جان باخته اند، ساخته شده است . ساختمان مجلس ھم در آنجاست. سفر به آتن بدون بازدید از میدان سینتاگما ناقص به نظر میرسد.

معبد ھفائستوس

این معبد یکی از مکان ھای زیبای آتن است که برای دھه ھا حفظ شده است. معبد ھفائستوس به خدای یونانی آتشفشان ھا، آتش و آھنگرھا تقدیم شده است. این یکی از معدود معابد یونانی است که تا به امروز به طور کامل حفظ شده است. زمانی که در معبد ھستید، باید از آگورای باستانی آتن و استوآ آتالوس نیز دیدن کنید.

موزه بناکی

این یکی از برترین مکان ھای دیدنی آتن است. این موزه آثار ھنری و دیگر مجموعه ھای تمدن یونان را در خود جای داده است. قدمت این اشیاء با ارزش به دوران ماقبل تاریخ می رسد. آنجا ھمچنین مجموعه ای از آثار ھنری مدرن وجود دارند. می توان به راحتی نحوه گذار یونانیان و چگونگی تکامل جامعه آنھا را مشاھده کرد.

بندر پیرائوس

سفر به این شھر ساحلی زیبا رویایی است. شھر بندری آتن به خاطر رستورانھای جذاب، موزه دریایی، موزه باستان شناسی پیرائوس معروف است. بدون شک یکی از بھترین مکان ھای دیدنی آتن است. اگر در آتن ھستید، باید در Piraeus توقف کنید و حداقل یک روز را در کنار ساحل به استراحت بپردازید و از غذای عالی لذت ببرید .

معبد زئوس

یکی از بھترین مکانھای آتن و یکی از ستاره ھای زمان خود، معبد المپیان زئوس است. از صد ستون نیرو، تنھا 15 ستون امروزی دست نخورده باقی مانده است، اما شکوه و جلال ھمچنان ھمان است این بزرگترین معبد یونان باستان بوده است. در آنجا می توانید طاق ھادریان را نیز ببینید که در مقابل این معبد قرار دارد. دیگر جاذبه ھای مھم موجود در نزدیکی معبد، حمامھای رومی و خرابه ھای دیوار تمیستوکلس است.

باغ ملی

اگر به دنبال مکانی برای استراحت در این شھر شلوغ ھستید یا فقط می خواھید در اطراف قدم بزنید و از طبیعت لذت ببرید، باغ ملی آتن مکان مناسبی برای آن است. این باغ که به نام پارک زاپیون نیز شناخته می شود، 16 ھکتار از مسیرھای شنی باریک را پوشش میدھد، حوضچه ھا و حتی یک باغ وحش کوچک با بزھای وحشی، طاووس و مرغ دارد. در سمت دیگر پارک زاپیون، استادیوم قدیمی نمادین پاناتنایک، به طرز شگفت انگیزی واقع شده است.

کلیسای Panaghia Kapnikaria

این یکی از زیباترین مکان ھای دیدنی آتن است. کلیسا در خیابان ارموس است. این یکی از معدود کلیساھای قرن یازدھمی است که ھنوز دست نخورده باقی مانده است. دیوارھا و سقف کلیسا با چندین نقاشی از دوره ھای مختلف تزئین شده است. آثار ھنری آنقدرمنحصر به فرد ھستند که کلیسا می تواند به عنوان یک موزه ھنری واجد شرایط باشد.

استادیوم Panathenaic

استادیوم کنونی یک کپی به روز شده از استادیوم اصلی 1896 است. استادیوم اصلی پاناتنایک در سال 335 قبل از میلاد در زمان سلطنت ھرودس آتیکوس ساخته شد. المپیک به عنوان یک مسابقه از این سرزمین سرچشمه گرفته است و این استادیوم تنها استادیوم در جهان است که کاملاً از سنگ مرمر ساخته شده است.

اشتراک