ویزای دیجیتال نومد

تاریخ انتشار:
۰۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰

ویزای دیجیتال نومد

ویزای دیجیتال نومد (Digital Nomad Visa) یک ویزای کاری است که به افراد حق قانونی کار و زندگی در کشورهای دیگر به صورت آنلاین را می دهد. این ویزا به صورت خاص برای افرادی طراحی شده است که می‌توانند کار خود را از راه دور انجام دهند، به عنوان مثال، برنامه نویسان، طراحان وب، کارآفرینان، نویسندگان و سایر حرفه‌های مرتبط با تکنولوژی و ارتباطات.

ویزای دیجیتال نومد یا ویزای توریستی به دارندگان اجازه نمی دهد تا در یک شرکت محلی در کشور استخدام شوند.

خط مشی ها و مقررات مربوط به ویزای دیجیتال نومد از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. چند کشور به شهروندان واجد شرایط اجازه می‌دهند تا برای ویزای کار دیجیتال نومد به صورت آنلاین درخواست دهند از سوی دیگر، تعداد کمی دیگر برای ارسال درخواست‌های ویزا باید از طریق سفارت یا کنسولگری اقدام کنید.

شرایط دریافت ویزای دیجیتال نومد

اثبات درآمد ثابت از راه دور

گذرنامه واجد شرایط و معتبر

چندین کشور نیز متقاضیان را ملزم به پرداخت هزینه درخواست ویزا می کنند. کارمندان از راه دور باید از بررسی شرایط ویزای کشور مقصد خود اطمینان حاصل کنند زیرا ممکن است به اسناد پشتیبانی مانند بیمه پزشکی، گواهی واکسن و غیره نیاز داشته باشند.

مجوز کار از طریق ویزای دیجیتال نومد

ویزای دیجیتال نومد نیازهای کارفرمایان و کارمندان را برای کار در یک کشور خارجی را فراهم می کند.

به عبارت دیگر، ویزای کار دیجیتال نومد مسیر مهاجرتی را برای افراد باز می کند تا آزادانه به فراسوی مرزها رفت و آمد کنند و بدون محدودیت مکانی کسب درآمد کنند.

ویزای دیجیتال نومد به افراد اجازه می دهد تا به طور قانونی در خارج از کشور کار کنند. آنها می توانند از مزایای اقامت موقت استفاده و تجربه کار از راه دور بدون استرس را تجربه کنند.

یونان و پرتغال از کشورهایی هستند که می توانید برای دریافت ویزای دیجیتال نومددر آنجا اقدام کنید.

یونان

این کشور دو برنامه ویزا ارائه می دهد اولی کاهش 50 درصدی مالیات بر درآمد به مدت هفت سال برای ملیت های خاص که متعهد به اقامت حداقل دو ساله در یونان هستند. برنامه دوم یک برنامه برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا است. تا یک سال اعتبار دارد و تا دو سال قابل تمدید است. هزینه ویزا 75 یورو است و درآمد مورد نیاز 3500 یورو در ماه که 20٪ برای همسر و 15٪ برای هر فرزند اضافه می شود.

 پرتغال

ویزای دیجیتال نومد به مدت یک سال در پرتغال معتبر است. می توان آن را دو بار و هر بار به مدت دو سال تمدید کرد. هزینه ویزا 83 یورو است به اضافه 72 یورو هزینه اجازه اقامت و متقاضی باید حداقل 3040 یورو در ماه در آمد داشته باشد.

اشتراک