۱۰ ساحل برتر یونان

تاریخ انتشار:
۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰

سواحل یونان در سرتاسر جهان به دلیل آب های زلال و تنوع زیادشان مشهور هستند. خط ساحلی یونان می تواند برای همه سلیقه ها مناسب باشد و یکی از دلایل اصلی سفر به یونان، شنا در دریای زیبا وبی نظیر آن است. دریای فیروزه ای، آب های شفاف، سواحل شنی طولانی، مناظر خیره کننده تمام این موارد از جاذبه های سواحل یونان است و انتخاب 10 سواحل شگفت انگیز یونان از بین هزاران جزیره آسان نیست اما ما اینجا به بررسی ۱۰ تا از بهترین آنها می پردازیم.

۱۰.Agios Prokopios

ساحل جزیره ناکسوس، آگیوس پروکوپیوس بهشتی برای ساحل‌ دوستان است که می‌خواهند تمام روز را روی شن‌های سفید بگذرانند. مسافران در بیشتر سال می توانند ساحل پر از چترهای اجاره ای را ببینند، اگرچه بادهای شدید در ماه های تابستان آب را برای موج سواری بادی مناسب تر از آفتاب گرفتن می کند. چشم انداز آگیوس پروکوپیوس یکی از بهترین چشم اندازها در یونان است. بازدیدکنندگان شاهد رخنمون هایی از صخره در شمال و درختان بزرگ و سایه بان در جنوب خواهند بود. این ساحل برای خانواده هایی که از خط ساحلی کم عمق و دسترسی آسان به بازارها و کافه ها لذت می برند، محبوب است.

۹.Koukounaries

کوکونارییس در جزیره Skiathos واقع شده است و بین مسافران داخلی و خارجی محبوب است. آب شفاف، شن و ماسه نرم و جنگل سنگی کاج فضایی دنج را ایجاد می کند که منحصر به این نقطه از جهان است. گردشگران را می توان در حال شنا، قایق سواری و اسکی در آب یا اسب سواری در خشکی مشاهده کرد.

Paradise Beach.۸

جزیره میکونوس واقعاً خانه بهشت ​​است. این امر به ویژه برای آن دسته از گردشگرانی که می خواهند شب را در نزدیکی شن و ماسه و دریا جشن بگیرند صادق است. ساحل پارادایس پذیرای مهمان‌داران، طبیعت‌گردان و هرکسی است که می‌خواهد یک تجربه ساحلی هیجان‌انگیز از غروب تا سحر داشته باشد. آب گرم و ساحل شنی و نرم و گزینه های فراوان غذا و نوشیدنی سفر به بهشت ​​را تکمیل می کند.

۷.Balos Lagoon

یکی از زیباترین سواحل کرت، تالاب بالوس در نزدیکی شهر کیساموس است. ساحل بین جزیره کوچک Imeri Gramvousa و خود کرت قرار گرفته و با قایق یا ماشین قابل دسترسی است. در تالاب بالوس، بازدیدکنندگان با منظره ای خیره کننده که توسط سنگی که با ماسه صورتی و آب آبی و فیروزه ای احاطه شده است، غافلگیر  می شوند . مسلماً این شگفت‌انگیزترین شگفت‌انگیز طبیعی در یونان است که باعث می‌شود گردشگران به تعداد زیادی از آن بازدید کنند.

۶.Lindos Beach

ساحل لیندوس در رودوس  که به آن ساحل پالاس نیز گفته می شود، منطقه ای است که دریا را با تاریخ جزایر یونان پیوند می دهد. مسافران می‌توانند در ساحل استراحت کنند و به معبد قرن چهارم نگاه کنند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند  یک قایق قایق رانی یا پارویی کرایه کنند. روستای نزدیک لیندوس، یک سکونتگاه زیبا در دامنه تپه که از خانه‌های سفید رنگ و خیابان‌های سنگ‌فرش شده تشکیل شده است و می توانید  غذاهای محلی را بچشید و با خیال راحت سوغاتی بخرید .

۵.Elafonisi Beach

ساحل الافونیسی واقعاً برجسته است و در جزیره الافونسی در جنوب غربی کرت واقع شده است . شن های عجیب و غریب، صورتی و سفید جای خود را به آب لاجوردی می دهد که برای شناگران در هر سنی مناسب است. اجاره چتر همه گردشگران را حتی در تابستان های گرم یونان خنک نگه می دارد و همچنین بازدیدکنندگان می توانند به راحتی از صومعه Chrysoskalitissa یا فانوس دریایی Agia Irini بازدید کنند.

4.Simos Beach

جزیره کوچک Elafonisos میزبان ساحل سیموس است که اغلب توسط مردم محلی به عنوان بهترین ساحل در کشور مورد استقبال قرار می گیرد. ترکیبی از آب‌های فیروزه‌ای، تپه‌های ماسه‌ای و گیاهان بی‌نظیر فضایی را ایجاد می‌کند که مورد قدردانی همه است. در واقع، بازدیدکنندگان اغلب افراد محلی را بیشتر از گردشگران در ساحل سیموس پیدا می‌کنند که به خاطر آب‌های آرام و فضای مهمانی پر جنب و جوش معروف است. کل خانواده می توانند در طول روز از ساحل سیموس لذت ببرند و کودکان در آب شفاف و کم عمق با کف شنی شنا کنند.

۳.Porto Katsiki

ساحل Porto Katsiki در لفکادا  به طور منظم به عنوان یکی از بهترین سواحل در اروپا رتبه بندی می شود. آب آبی فیروزه‌ای و وسعت طولانی ساحل در زیر صخره‌ای پوشیده از چمن، شگفت انگیز است. اگرچه انبوهی از بازدیدکنندگان به این ساحل می روند، اما فضای زیادی برای همه وجود دارد. با این حال، گردشگران باید هر گونه لوازم ورزشی را به همراه داشته باشند، زیرا تنها اقلامی که در ساحل اجاره می‌دهند، چتر و تخت‌های آفتاب هستند. برای کسانی که ترجیح می دهند از صعود طولانی اجتناب کنند، می توان از طریق قایق تاکسی به پورتو کاتسیکی نیز رسید.

۲.Navagio Beach

زیبا و خیره کننده، ساحل Navagio نقطه برجسته تعطیلات در زاکینتوس، سومین جزیره بزرگ جزایر ایونی است. این ساحل بین صخره های آهکی جزیره قرار گرفته است و فقط با قایق قابل دسترسی است. هنگامی که یک بازدید کننده وارد می شود، ویرانه های یک کشتی شکسته، آب های کاملاً شفاف و گردشگرانی در حال پرش از صخره های بالارا خواهد دید. هیچ امکانات رفاهی در این ساحل وجود ندارد، اگرچه قایق هایی که گردشگران را به این سو و آن سو می برند گاهی اوقات نوشیدنی یا حتی ناهار ارائه می دهند.

Myrtos Beach.۱

بیش از ده سال متوالی  این ساحل در لیست بهترین سواحل با پرچم آبی جهان قرار دارد که یکی از شناخته شده ترین برچسب های زیست محیطی جهان که به سواحل و ماریناهایی اعطا می شود که بالاترین معیارهای زیست محیطی، پایداری و ایمنی را رعایت کرده و حفظ می کنند. یکی از ویژگی های ساحل میرتوس این است که آب در چند قدمی ساحل عمیق می شود. ساحل Myrtos در کفالونیا به همان اندازه که خیره کننده است شگفت انگیز  هم است. سفیدی درخشان سنگریزه ها، کوه های شیب دار و صخره های بلند پشت ساحل میرتوس فقط به زیبایی آن می افزاید. کسانی که از ساحل Myrtos لذت می برند بیشتر برای آفتاب می آیند. سایه کمی وجود دارد و تنها ورزش آبی موجود شنا است. با این حال، می‌توان تخت‌های آفتاب‌گیر و چتر را با هزینه‌ای ناچیز اجاره کرد.

اشتراک