سن مارینو در یک نگاه

تاریخ انتشار:
۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۰

سن مارینو کجا قرار دارد؟

سان مارینو، یک کشور مستقل کوچک واقع در شمال ایتالیا، با فاصله ی ۲۰ کیلومتری از ریمینی، یک جاذبه ی گردشگری فوق العاده است که با موقعیت شگفت‌انگیز خود در کوهستان‌های نزدیک دریای آدریاتیک،طبیعت مسحور کننده ای دارد. پایتخت این کشور نیز به همان نام سان مارینو میباشد و با خیابان‌های تپه‌ای، به سبک قرون وسطایی، که پر از کافه‌ها و فروشگاه‌های کوچک هستند، هرساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب میکند. این شهر زیبا در مرز بین منطقه امیلیا رومانیا و منطقه مارکه در شمال ایتالیا واقع شده است که به راحتی از مناطق همسایه قابل دسترسی میباشد.

سن مارینو و مراکز خرید

سان مارینو مقصدی مناسب برای گردشگری در تمام ماه های سال میباشد بخصوص در ماه‌های مه و سپتامبر که هوای بسیار خوبی دارد. البته معروفیت این شهر بیشتر بخاطر مراکز خرید آن میباشد. سان مارینو یکی از مکان های مورد علاقه ی جهانگردان برای خرید کالاهای مختلف میباشد. در این شهر، خرید و فروش بدون مالیات انجام میشود، به همین خاطر مسافران شهر میتوانند با کیفیت ترین اجناس غرفه‌های بازاری، بخصوص چرم، و محصولات فروشگاه‌های سوغاتی را با کمترین قیمت ممکن نسبت به نواحی اطراف خریداری‌کنند.

قلعه های شهر

سه قلعه ی چشمگیر شهر که هر کدام تاریخچه و اهمیتی ویژه دارند از چشم اندازهای شناخته شده ی شهر میباشند. قلعه گوایتا، بزرگترین و قدیمی‌ترین قلعه ی شهر است که در قرن یازدهم میلادی ساخته شده است. قلعه چستا، دومین قلعه، به قرن‌های سیزدهم یا چهاردهم برمی‌گردد و در آخر، قلعه مونتاله که بر روی کوهستان ساخته شده است سومین قلعه ی شهر میباشد. این سه قلعه‌ نماد استقلال و آزادی کشور سان مارینو هستند که سفر به این کشور تاریخی را جذابتر کرده اند.

کلیسای شهر

در کنار این سه قلعه، کلیسای بزرگ سن مارینو به عنوان جاذبه ی اصلی گردشگری شهر وجود دارد. این کلیسا در سال ۱۸۳۶ ساخته شده و به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است. این کلیسا بزرگترین کلیسای شهر است که مکان اصلی برگذاری مراسم رسمی شهر میباشد. از دیگر جاذبه‌هایی که باید در سان مارینو دیده شوند Palazzo Pubblico است که به عنوان ساختمان پارلمان شناخته میشود و یکی از میزبانان اصلی مراسم رسمی و جشنواره‌های رسمی شهر میباشد.

تله کابین های شهر

برای بهره‌مند شدن از چشم‌اندازهای دیدنی در سان مارینو و مناطق اطراف آن، سفر با تله‌کابین به شدت توصیه می‌شود. تله‌کابین این شهر، بازدیدکنندگان را از پایتخت به قله ی کوه می‌برد و چشم‌اندازی گسترده از مناظر طبیعی، ساحل آدریاتیک و رشته‌کوه ارائه می‌دهد. در کنار تله کابین، قطار شهری هم به عنوان وسیله ی نقلیه تجربه ا‌ی متفاوت از مناظر دیدنی و گردشگری سان مارینو مهیا میکند. این قطار گردشگری توری را در امتداد خیابان‌های تنگ و تپه‌ای شهر هدایت می‌کند و مناظری ۳۶۰ درجه از مناطق اطراف را ارائه می‌دهد. این تجربه‌ی دیدنی که با راهنمایی ارائه می‌شود، روشی بی‌نظیر برای کشف زیبایی‌های این شهر تاریخی است.

رستوران های شهر

سان مارینو دارای گزینه‌های غذایی متنوعی است و رستوران Righi تنها رستوران با ستاره میشلن در سان مارینو است که در نزدیکی ساختمان پارلمان قرار دارد. برای داشتن یک چشم‌اندازی بی‌نظیر، رستوران La Terrazza در هتل Titano یک گزینه عالی است. این مکان‌ها تجربه‌ای بی‌نظیر از غذاهای محلی را به بازدیدکنندگان می‌دهند.

غذاهای شهر

آشنایی با آشپزی سان مارینو تجربه‌ای لذت‌بخش است و بسیاری از غذاهای آن با مناطق نواحی آن مشترک است. با این حال غذاهای محلی شهر هم طرفداران بسیاری دارد. "Fagioli in pork"، یک سوپ لذیذ حبوبات و بیکن، و "Pasta e cheche"، که از رشته‌های نخودچی با ادویه‌های رزماری و سیر تهیه میشود از بهترین این غذاها میباشند.

دسترسی به شهر

دسترسی به سن مارینو به بهترین شکل از ریمینی امکان‌پذیر میباشد، زیرا قطار مستقیم به این کشور وجود ندارد. سفر با اتوبوس از ریمینی یا رانندگی با ماشین حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و دسترسی آسان به این شهر دلنشین را فراهم می‌کند. پارکینگ‌های عمومی در نزدیکی سن مارینو وجود دارند که امکان پارک کردن ماشین های شخصی را به بازدیدکنندگان می‌دهد.

پس هنگام سفر در ایتالیا حتماً از سن مارینو دیدن کنید

به طور کلی، سن مارینو تجربه‌ای منحصربه‌فرد و جذاب را به مسافران خود ارائه می‌دهد. از موقعیت شگفت‌انگیز آن تا آثار تاریخی، خرید بدون مالیات و غذاهای لذیذ، این کشور کوچک با جذابیت خاص خود بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند. پیاده‌روی در خیابان‌های تپه‌ای آن با لذت چشم‌اندازهای وسیع آن از قله کوه، بخصوص هنگام استفاده از تله‌کابین، سفر به سان مارینو تجربه‌ای متفاوت برای مسافرانی است که به دنبال ترکیبی از تاریخ، فرهنگ و زیبایی طبیعی هستند.

اشتراک