سانتورینی

تاریخ انتشار:
۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵

سانتورینی جزیره ای است که در دریای اژه در جنوب شرقی یونان واقع شده است. فاصله آتن تا سانتورینی حدود 230 کیلومتر ،140 مایل با ھواپیما است. سانتورینی به یکی از پرطرفدارترین مقاصد تعطیلات در جھان تبدیل است. در واقع، سانتورینی ھمیشه به عنوان یکی از 10 مقصد برتر مسافران در جھان انتخاب میشود بخصوص برای زوج های جوان که برای ماه عسل سانتورینی را انتخاب میکنند. شهرهای سانتورینی (مانند اویا و فیرا) به اندازه‌ای کوچک هستند که می‌توان با پای پیاده برای رستوران‌ها و بسیاری چیزهای دیگر پیاده روی کرد، اما اگر می‌خواهید در خارج از شهر کاوش کنید، به حمل‌ونقل نیاز دارید.

فعالیت ھا درسانتورینی

پیاده روی:

چشم انداز آتشفشانی منحصر به فرد سانتورینی فرصتی را برای نزدیک شدن به طبیعت با دنبال کردن یکی از مسیرھای پیاده روی متعدد در این جزیره فراھم می کند. 18 مسیر مشخص شده وجود دارد و ھر مسیر ویژگی خاص خود را دارد، چه معماری سنتی باشد،چه تاکستانھای سانتورینی یا رنگ آبی دریای اژه.

شیرجه زدن:

غواصی در قعر دریای آتشفشانی ھمیشه ھیجان انگیز است. نقاط باشکوھی برای غواصی وجود دارد، مانند دماغه Trypitiدر Therasia، کشتی غرق شده در Taxiarchis یا غار Mesa Pigadia.

ورزشھای آبی:

دریای اژه برای ھمه نوع ورزش ھای آبی ایده آل است! جت اسکی،پاراسیلینگ، ویک برد، اسکی روی آب، موج دونده یا حتی کایاک دریایی از جمله ورزش ھایی ھستند که می توانید تجربه کنید.

سایر ورزش ھا:

اسب سواری در ساحل، دوچرخه سواری در جزیره سانتورینی یا کوھنوردی نیز از فعالیت ھای ورزشی ھستند که در این جزیره یافت

می شوند.

شھرھای سانتورینی را کاوش کنید

فیرا پایتخت بسیار دیدنی و پر عکس سانتورینی است. مناظرخیره کننده ، رستورانھا و تفریحات شبانه عالی، بوتیکھا و فروشگاهھای فراوانی دارد . ایمروویگلی که به "بالکن دریای اژه"معروف است، دھکده ای جذاب در نزدیکی فیرا است. این شھر آرام و دیدنی است که می توان با ماشین یا با حدود 30 دقیقه پیاده روی از فیرا به آن رسید. مسیر پیاده روی لبه صخره می گذرد و از آنجا میتوانید از شگفت انگیزترین مناظر جزیره لذت ببرید! Pyrgos یک روستای عجیب است که در یکی از بلندترین نقاط سانتورینی واقع شده است - مناظر پانورامایی واقعاً منحصر به فردی را در سراسر جزیره ارائه می دھد. مسیرھای باریک و کمی توسعه نیافته و خانه ھای سنگی آن، پناھگاھی آرام به دور از ھیاھو به دھانه دھان معروف است. حتما از Oia در نوک شمال غربی دھانه دھان بازدید کنید. این سکونتگاه مسلماً یکی از خیره کننده ترین روستاھای یونان است ، قطعاً بیشترین عکس را دارد! Oia دارای بھترین مناظر دھانه و غروب واقعاً جادویی است. این مکان منحصر به فرد ترین ھتل ھا،رستوران ھای برتر، و بوتیک ھا و گالری ھای متعدد جزیره را دارد.

در بھترین نقاط در سانتورینی پیاده روی کنید

سانتورینی مسیرھای پیاده روی منحصر به فردی را برای بازدید کنندگانی که میخواھند ماجراجویی را به تعطیلات خود اضافه کنند، ارائه می دهد. درست خارج از شھر ایمروویگلی ویرانه ھای قلعه اسکاروس - اولین قلعه قرون وسطایی در سانتورینی وجود دارد. اسکاروس که بر روی صخره ای در شبه جزیره مخروطی شکل قرار دارد، یکی از چشمگیرترین نقاط دیدنی جزیره است. Nea Kameni جزیره آتشفشانی است که دقیقاً در مقابل جزیره سانتورینی قرار دارد. این یک پیاده روی صخره ای نسبتاً شیبدار است که در آن از میان سازندھای گدازه ای و دھانه ھای دود می گذرید. پیاده روی از فیرا به اویا یکی از دیدنی ترین مسیرھای پیاده روی در سانتورینی است. مسیری که این دو شھر را به ھم متصل می کند، شما را از زیباترین و مخفی ترین مکان ھای جزیره عبور می دھد. این پیاده روی تقریباً 3 ساعت طول می کشد.

غروب آفتاب را تماشا کنید

سانتورینی به خاطر غروب فوق العاده زیبایش و با نقاط بسیار عالی برای لذت بردن از منظره ھنگام غروب خورشید مشھور است، اویا همیشه مکان مورد علاقه برای تماشای غروب خورشید است. روی کالدرا می توانید لحظه ی قابل توجھی که خورشید در دریای آرام مجمع الجزایر سانتورینی فرو می رود را تجربه کنید. یکی از بھترین مناظر از روی قلعه بیزانسی در لبه شھر است، اما این نقطه ممکن است بیش از حد شلوغ شود. Imerovigli یک انتخاب عالی برای تحسین غروب خورشید سانتورینی است، به دلیل ارتفاع زیاد آن در دھانه دھان، مناظر شگفت انگیزی را ارائه می دھد و معمولاً کمتر شلوغ است. روستای Pyrgos هم یک نقطه دیدبانی دور از جاده است که در آن می توانید از مناظر باشکوه غروب خورشید در آرامش و بی سر و صدا لذت ببرید. این روستای عجیب حتی با وجود اینکه در دھانه دھان قرار ندارد، مناظر پانورامایی چشمگیری از کل جزیره ارائه می دھد.

سوار تله کابین فیرا شوید

تله کابین فیرا تجربه ای بینظیر است شما احساس میکنید در دریای آبی عمیق فرو میروید. سواری از مرکز فیرا تا بندر قدیمی حدود 3دقیقه طول می کشد و مناظر شگفت انگیزی از دریا و آتشفشان سانتورینی را ارائه می دھد.

از فانوس دریایی آکروتیری دیدن کنید

این فانوس دریایی که در شبه جزیره جنوبی جزیره قرار دارد، درسال 1892 ساخته شده و آن یکی از قدیمی ترین و زیباترین فانوس ھای دریایی یونان است و در لبه صخره ای شیب دار درست بالای دریا قرار دارد و به عنوان پس زمینه ای عالی برای ثبت لحظات زیبا عمل می کند.

قایقرانی در جزیره

از گشت و گذار قایقرانی در اطراف جزیره لذت ببرید و سواحل چشمگیر آن را کشف کنید، برخلاف ھر چیزی که قبلا دیده اید. جزایر آتشفشانی و چشمه ھای حرارتی شفابخش را کاوش کنید. در دریای آبی عمیق با ساختمان ھای کیکلادیک سفید چشمگیر در پس زمینه شیرجه بزنید.

AMOUDI را کشف کنید

درست در زیر اویا روستای کوچک عمودی قرار دارد. از 215 پله پایین بروید و یکی از کوچکترین و زیباترین نقاط جزیره را کشف

کنید! این شھرک رنگارنگ مناظر زیبا، یک بندر کوچک و مکان ھایی با غذاھای دریایی خوشمزه را ارائه می دھد. ھمچنین میتوانید

در جزیره آگیوس نیکولاس در دریای شفاف شنا کنید یا برای گشت وگذار در ساحل قایق کرایه کنید.

غذاھای سانتورینی

غذاھای محلی سانتورینی با غذاھایی مشخص می شوند که حاوی موادی ھستند که با رژیم غذایی مدیترانه ای مرتبط ھستند. تولیدات کشاورزی جزیره، به دلیل خاک آتشفشانی، لذت ھای آشپزی بینظیری را ارائه می دھد و حتی خاص ترین سلیقه ھا را نیز راضی می کند.

فاوا

فاوا سانتورینی یکی از مھم ترین محصولات جزیره و غذاھای محلی سانتورینی است، ھمراه با ، گوجه فرنگی و کپر محلی. فاوا غذای اصلی مردم محلی است که بسته به فصل سال به روش ھای مختلف سرو می شود. تابستان با سس گوجه فرنگی قرمز درست می شود و در زمستان، فاوا با یک خرچنگ سرخ شده ھمراه است.

کفتدس گوجه فرنگی

یکی از محبوبترین پیش غذاھایی که میتوانید در سانتورینی بچشید،کفتدس گوجه فرنگی است که از گوجه فرنگی سانتورینی، ریحان و نعنا

تشکیل شده است ،عطر و طعمی بینظیر دارد که مطمئناً قبل از غذای اصلی اشتھای شما را باز میکند.

ملیتینیا

در سانتورینی، ملیتینیا یک خوراکی شیرین است که در جشن ھا و عروسی ھای مختلف ارائه می شود. آنھا را با میزیترای نمکی وماست درست می کنند که سپس با ماستیک طعم دار می شوند. شما می توانید آنھا را در نانوایی ھای سنتی سانتورینی پیدا کنید.

کلروتیری Chloro Tyri

پنیر سنتی محلی سانتورینی نام دارد و از شیر بز یا گوسفند تھیه می شود، خامه ای و کمی ترش است و اگر جایی در سانتورینی پیدا کردید

حتما آن را امتحان کنید! در مقادیر بسیار کم توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می شود و بنابراین یافتن آن دشوار است! کلروتیری روی تکه ھای نان پخش می شود یا در سالاد مخلوط می شود.

گلیکو کوفتو

"کوفتو" معروف ترین شیرینی سنتی در سانتورینی است که ھنوز ھم در مراسم عروسی و جشنواره ھا سرو می شود، اما اکنون به طور گسترده در فروشگاه ھای غذاھای محلی سانتورینی در سراسر جزیره فروخته می شود. کوفتو فقط با عسل و بادام درست می شود. این مواد به عنوان نمادی از آینده زوج در نظر گرفته می شود. عسل نماد زندگی شیرین است، در حالی که بادام نماد باروری است.

Skordomakarona

این غذا شامل پاستا، گوجه فرنگی تازه سانتورینی، روغن زیتون،مقدار زیادی سیر و نمک است. یک غذای واقعا خوشمزه و لذیذ!

آب و ھوا در سانتورینی

بھترین آب و ھوا در سانتورینی معمولاً از اواخر آوریل تا اوایل نوامبر است. ھمه این ماه ھا عمدتاً گرم و آفتابی است و باران کمتری نسبت به زمستان دارد. اگر می خواھید ھوای خوب و بدون شلوغی داشته باشید، بھار و پاییز می تواند ایده آل باشد.

زمستان در سانتورینی نسبتاً معتدل است. مرطوبتر و خنکتر است،اما در واقع ھرگز برای بازدید از آن خیلی سرد نیست.فصل زمستان نیز ساکت تر و ارزانتر است، بنابراین اغلب میتوانید خرید خوبی برای ھتلھا و فروشگاه ها داشته باشید. صرف نظر از اینکه چه زمانی تصمیم به بازدید از سانتورینی دارید، مطمئناً یک سفر به یاد ماندنی خواھید داشت!

اشتراک