۹ غذای معروف مصر

تاریخ انتشار:
۲۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۵

علاوه بر دیدنی ها، عجایب و آثار تاریخی شگفت انگیز، کشور مصر غذاهای سنتی بسیار معروفی هم دارد. سنت‌ آشپزی در مصر به بیش از 5000 سال پیش و به زمان فراعنه باز می‌گردد. در طی تمام این سالها سلیقه ی غذایی مصری ها تحت تاثیر فرهنگ های مختلفی ک با این کشور در تماس بودند قرار گرفته که باعث شده امروزه این کشور بیشتر تنوع طعمی در غذاهایش را داشته باشد . با این حال، بیشتر غذاهای مصری شامل مقادیر زیادی حبوبات و سبزیجات و میوه ها هستند چون این مواد اولیه به مقدار زیاد وبا کیفیت عالی در دره غنی نیل تولید می شوند. پس اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهتر است که با فرهنگ غذایی و غذاهای معروف سنتی آنها آشنا شوید، در ادامه، ۹ غذای محبوب مصری را که باید تجربه کنید برایتان معرفی می‌کنیم:

کُشَری

کُشَری یک غذای سنتی مصری که با برنج، عدس، ماکارونی، نخودچی و سس گوجه فرنگی خوشمزه تهیه می‌شود و با بر روی آن پیاز کاراملی قرار میگیرد

فول مِدامِس

فول مِدامِس یک غذای صبحانه سنتی مصری که با لوبیای باقلای خرد شده، سیر، آبلیمو و روغن زیتون طبیعی تهیه می‌شود و همراه با نان سرو می‌شود.

مولوخیا

مولوخیا یک سوپ سبز خوشمزه ساخته شده از برگ‌های مارچوبه، با سیر، تره و خوراک مرغ یا گوشت قرمز پخته می‌شود و اغلب روی برنج سرو می‌شود.

شاورما

شاورما ساندویچی است که با برش‌هایی از گوشت (معمولاً گوسفند، مرغ یا گوساله) که با مرقه مخصوص مرغوب می‌شوند و در نان لواش همراه با سس سیر، طحینی و سبزیجات سرو می‌شود

مَحشی

مَحشی غذایی است با سبزیجاتی مانند فلفل دلمه، کدوی تنبل یا برگ انگور که با مخلوطی از برنج، گیاهان دارویی و گاهاً گوشت چرخ کرده پر شده و در سس گوجه فرنگی خوشمزه پخته می‌شوند.

فتاح

فتاح یک غذای سنتی مصری که با لایه‌های نان، برنج و گوشت (معمولاً گوسفند یا گاو)، سس خوشمزه گوجه فرنگی و سرکه سیر تهیه می‌شود.

روز بِل لَبَن

روز بِل لَبَن یک دسر شیرین پودینگ برنجی که با برنج، شیر، قند و گلاب یا عرق پرتقال تهیه می‌شود و با آجیل و کشمش بر روی آن تزیین می‌شود.

بسبوسا

بسبوسا یک کیک شیرین سمولین که در شربت خیس شده، اغلب با آب گلاب یا عرق بهار نارنج تهیه می‌شود و با بادام یا پودر نارگیل تزیین می‌شود.

اُم علی

اُم علی یک دسر محبوب مصری مشابه نان پودینگ، که با لایه‌هایی از نان خمیری، شیر، آجیل و کشمش تهیه می‌شود و تا زمانی که طلایی شود در فر پخته میشود بصورت گرم سرو می‌شود.

اشتراک